Ana sayfa Global Haberler Xbox One Scorpio’yu 2017 Yazına Hazırlıyor

Xbox One Scorpio’yu 2017 Yazına Hazırlıyor

1141
Xbox One Scorpio
Xbox One Scorpio Project

Xbox ve Playstation arasındaki rekabet malumunuz. Son dönemde 4k ve VR konularında karşı karşıya gelen konsollar, Resident Evil’ın çıkışıyla savaşı körükledi. Türkiye merkezli ofislerden gelen karşılıklı atışmalar geçtiğimiz günlerde oyun sitelerinde haber olarak paylaşıldı. Şimdiki haberimiz ise Xbox kanadından geliyor. Microsoft’un konsolu Xbox One Scorpio bu sene içinde gelecek bir güncelleme ile Playstation 4 Pro’nun özelliklerine kavuşacak gibi gözüküyor.

Phil Spencer’s Tweet for Xbox One Scorpio

Microsoft gaming patronu Phil Spencer, sosyal medyadan yaptığı post paylaşımı ile Xbox One Scorpio modeli üzerinde çalışıldığını ve versiyon testlerine başlandığını duyurdu. Yüksek ihtimalle yaz döneminde çıkacak olan yeni versiyon oyunları 4k çözünürlükle UHD televizyonlarda oynatabilir hale gelecek. Bunun için 6 7 aylık bir süre daha beklemek gerekecek gibi gözüküyor çünkü şimdilik sadece ofis içi testler yapılabilir durumda.

Spencer attığı Tweet’te Xbox One Scorpio ile ilk defa oyun denediğini yazmış. Bu noktaya kadar, şirket muhtemelen Scorpio’nun işleme spesifikasyonlarını devkitleri veya bilgisayarları kullanarak test ediyordu. Ama Spencer’ın da dahili olduğu testler, Microsoft mühendislerinin, sistem bileşenlerinin Akrep’e nasıl uyacaklarını toparlamak için en azından ön çalışmaları bitirmiş olması anlamına geliyor. Buna ek olarak Spencer, “konsolun doğru gözüktüğünü” kaydetti; bu nedenle Microsoft muhtemelen sistemin dış görünümü ile ilgili de yeni bir tasarım oluşturdu. Microsoft, cihazı test etmeye ve tasarımını tamamlamaya devam edecek. Spencer da, yazılımları daha güçlü bir Xbox’u optimize etmek için Scorpio’nun nihai tüketiciye buluşmasına kadar geliştiricilere zaman ayıracak.

Xbox One Scorpio
Crypt & Spencer Tweets about Xbox One Scorpio

Scorpio’nun çıkmasına daha aylar var. Bu zaman çizelgesi aynı zamanda Microsoft’a ihtiyaç duydukları oyuncuları ikna edecek şekilde Scorpio ile tanıştırma fırsatı sağlayabilir.Özellikle PS4 Pro, tüketicilere ulaşmada bazı sorunlar yaşamıştı. Microsoft ve Sony arasındaki rekabet şu an için en çok oyuncuları mutlu ediyor gibi gözüküyor.