Ana sayfa Global Haberler Microsoft, Xbox Satışları İle Bugüne Kadar Hiç Kazanmadı mı

Microsoft, Xbox Satışları İle Bugüne Kadar Hiç Kazanmadı mı

1034
Microsoft, Xbox Satışları İle Bugüne Kadar Hiç Kazanmadı mı
Microsoft, Xbox Satışları İle Bugüne Kadar Hiç Kazanmadı mı

Microsoft, Xbox Satışları İle Bugüne Kadar Hiç Kazanmadı mı? Geçtiğimiz aylarda oyun dünyasının en büyük fuarlarından olan E3 2017 kapsamındaki basın konferansında duyurulan Xbox One X oldukça ses getirmişti. Fakat tanıtımından hemen sonra ürün hakkında dolaşan dedikodular Microsoft’un Xbox One X üzerinden hiçbir şekilde kar etmediği şeklindeydi. Bu dedikoduların sonrasında Microsoft Xbox ürünlerinin başında olan Phil Spencer vermiş olduğu röportaj ile bu söylentileri doğrular nitelikte konuştu ve “konsol yerine oyun satışları üzerinden kar elde etmey”i planladıklarını söyledi.

Microsoft Xbox satış sorumlusu Phil Spencer’in söylemlerinden sonra Microsoft üzerindeki gözler daha da çoğalmaya başladı. Oyun ve teknoloji piyasası içerisinde oldukça ünlü ve saygın bir gazeteci olan ve sık sık Microsoft şirket içerisinden bilgi sızdırabilen Paul Thurrott yakın zamanda yapmış olduğu haberde Microsoft’un finansal durumu hakkında değerlendirmelere yer verdi. Microsoft üzerinde iyice artan mali dedikodulara açıklık getiren Thurrott, Microsoft’un sadece Xbox One X değil bugüne kadar ki tüm Xbox serileri üzerinden para kazanmadığı belirtti.

Microsoft, Xbox Satışları İle Bugüne Kadar Hiç Kazanmadı mı? Genel anlamı ile gerek Sony gerekse Nintendo satışlarında da karların neredeyse yok denecek kadar az olduğu biliniyordu ama Microsoft’un Xbox konsollarından hiç kar elde edememesi gerçekten ciddi bir problem. Bunun yanı sıra Paul Thurrott yapmış olduğu Microsoft’un en gizli ve kirli sırrı olan bu haberinde, oyun departmanının büyüme gösterdiğini ve 9 milyar dolar rakamlarına ulaşan kazancının firma için hiçbir zaman bir kar olmadığını söyledi. Bu büyümenin kardan ziyade oyuncu kitlesi ve kendi aktif üyelerinin sayısı olduğunu belirten Thurrott Microsoft hakkında önemli bir gerçeği ortaya çıkarmış oldu.