Ana sayfa Global Haberler Microsoft Yeni Bir Stüdyo Daha Satın Aldı

Microsoft Yeni Bir Stüdyo Daha Satın Aldı

374
Microsoft Yeni Bir Stüdyo Daha Satın Aldı
Microsoft Yeni Bir Stüdyo Daha Satın Aldı

Microsoft Yeni Bir Stüdyo Daha Satın Aldı! Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji devi Microsoft, E3 etkinliği kapsamında bu yılda geleneğini devam ettirdi ve yeni bir oyun stüdyosunu çatısı altına aldığını açıkladı. Microsoft yapılan açıklamaya göre Double Fine Productions’ı satın aldığını belirtti.

Yapılan açıklamaya göre Double Fine Productions’ın satın alma sonrasında Xbox Game Studios’a bağlı olarak çalışmalarını sürdüreceği belirtilirken şirketin başkanı Tim Schafer kendi tarzlarında oyunları üretmeye ve kitlesel fonlama çalışmaları Double Fine Productions olarak devam edeceğini belirtti.

Microsoft Yeni Bir Stüdyo Daha Satın Aldı! San Francisco merkezli Double Fine Productions Psychonauts oyununun devamı üzerinde çalışmalarına devam ediyor. 2012 yılında Kickstarter’dan 3 milyon dolar fon topladığı kampanyada Broken Age isimli projesini ortaya sunmuştu. Microsoft cephesinden bu satın alma işlemi hakkında resmi bir rakam yayınlanmazken ilerleyen günlerde konu hakkında resmi açıklamanın yapılması bekleniyor. Geçtiğimiz yılki E3 kapsamında da satın alma duyurusu yapan Microsoft bunu bir gelenek haline getirmiş gibi gözüküyor. E3 2019 sunumunda bu duyuruyu yapması ile iki yıldır üst üste E3 fuarında satın alma duyurusu yaptılar.