Ana sayfa Global Haberler Microsoft Yeni Stüdyosuna Transferlere Devam Ediyor!

Microsoft Yeni Stüdyosuna Transferlere Devam Ediyor!

615
Microsoft Yeni Stüdyosuna Transferlere Devam Ediyor!
Microsoft Yeni Stüdyosuna Transferlere Devam Ediyor!

Microsoft Yeni Stüdyosuna Transferlere Devam Ediyor! Ninja Theory, Compusion Games, Playerground Games, Undead Labs gibi stüdyoları satın alan Microsoft son olarak The Initiative isminde kurduğu Santa Monica stüdyosu ile çalışmalarına devam ediyor.

The Initiative hakkında Microsoft cephesinden net bir açıklama yapılmazken stüdyo için tecrübeli isimlerin ekibe katıldığı haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak The Initiative stüdyo başkanı Darrell Gallagher Linkedln üzerinden yaptığı açıklama ile stüdyoya katılan yeni isimleri belirtti. Ancak bu açıklamayı kısa süre sonra kaldırdı.

Gallagher’in yapmış olduğu açıklamada yer alan isimler God of War baş yapımcısı Brian Westergaard, Rockstar Games’ten Christian Cantamessa,Crystal Dynamics’ten Tomb Raider ve Rise of the Tomb Raider yardımcı yönetmeni Daniel Neuburger’in isimleri bulunuyordu.

Gallagher’in yayınladığı mesaj sonrasında bazı isimler Linkedln üzerinden sayfalarını güncelleyerek The Initiative kadrosuna katıldıklarını açıkladılar. Bu isimlerin yanı sıra Microsoft kadrosundan Blake fischer, Riot, Respawn ve Electronic Arts gibi şirketlerde görev almış Annie Lohr ve Lindsey McQueeney’de The Initiative’ye katıldı.

Microsoft cephesinden bu gelişmeler hakkında net bir açıklama yapılmazken önümüzdeki günlerde konu hakkında resmi bir açıklamanın yapılması bekleniyor. Microsoft’un yeni stüdyo ile büyük çalışmalar ve sağlam projeler üzerinde çalıştığını söyleyebiliriz.

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!