Ana sayfa Global Haberler Microsoft Yeni Xbox Projesini Tanıttı!

Microsoft Yeni Xbox Projesini Tanıttı!

359
Microsoft Yeni Xbox Projesini Tanıttı!
Microsoft Yeni Xbox Projesini Tanıttı!

Microsoft Yeni Xbox Projesini Tanıttı! Microsoft E3 2019 kapsamında yeni konsol projesi olan Xbox Project Scarlett hakkında bir tanıtım gerçekleştirdi. Yeni konsol hakkında ilk bilgileri açıklayan Microsoft, yeni Xbox modelinin son model One X’den dört kat daha hızlı olacağının altını çizdi.

E3 2019 kapsamında tanıtılan Xbox Project Scarlett, 4K oyun oynama imkanı sunmasının yanı sıra tüm zamanların en güçlü konsolu olmaya da hazırlanıyor. Kod adı Xbox Project Scarlett olarak tanıtılan yeni Xbox ismi hakkında henüz net ve resmi bir açıklama bulunmuyor. AMD işlemci ve Zen 2 mimarisi kullanacak olan yeni Xbox 6 GB RAM’in yanı sıra yeni nesil SSD kullanacak.

Microsoft Yeni Xbox Projesini Tanıttı! Sunumda daha çok teknik bilgileri hakkında açıklama yapılan Xbox Project Scarlett’in en büyük rakibi Sony PlayStation’u geride bırakmayı hedefliyor. Project Scarlett’in henüz net bir ismi ve fiyatı açıklanmış değil. Konsol Halo oyunu ile çıkış yapacak ilerleyen dönemlerde de daha ayrıntılı bilgilerin verilmesi bekleniyor. Öte yandan E3 2019 sunumunda yeni Xbox’ın 2020’nin yaz aylarında piyasaya sürüleceği de aktarıldı.