Ana sayfa Global Haberler Minecraft Salgına Karşı Mücadeleyi Desteklemek İçin Yeni Mod Çıkarttı

Minecraft Salgına Karşı Mücadeleyi Desteklemek İçin Yeni Mod Çıkarttı

155
hubogi-minecraft-salgina-karsi-mucadeleyi-desteklemek-icin-yeni-mod-cikartti

Minecraft Salgına Karşı Mücadeleyi Desteklemek İçin Yeni Mod Çıkarttı! Çok uzun zamandır oyun dünyasının vazgeçilmez bir parçası olan Minecraft, oyunculara salgın sırasında neden evde kalmaları gerektiğini açıklayacak yeni bir mod çıkarttı.

Sosyal mesafe, çoğumuzun bu dönemden önce pek yatkın olmadığı bir kavram. Son dönemde bu kadar önemli olmasının ve bu önemi unutmamamız gerektiğinin birinin bize hatırlatması gerekiyor. Minecraft oyunu yeni tasarladığı mod üzerinden bu hatırlatmaların oyun dünyası tarafından da desteklenebileceğini göstermiş oldu. Ve her birimiz günlük yaşamımıza getirilen kısıtlamalarla başa çıkmaya çalıştıkça, COVID-19’un sonuçlarından doğrudan etkilenmiyorsak, neden bu kadar önemli olduğunu hatırlamamız zor olabilir. Bu şekilde kendimize hatırlatabiliriz.

Blockdown Simulator modunda bir gözlemci olarak oyuna dahil olabilir veya hemşire olarak daha uygulamalı bir yaklaşım sergileyebilirsiniz. Modun belirli bir işleyişi yok, ancak simülasyonun doğru sonuçları göstermesi için oyunculara yaratıcı zor mod öneriliyor. Üç farklı senaryo arasında geçiş yapabilirsiniz: herkese açık, karantina ve kilitleme. Eğer hemşire olarak görev almaya tercih edebilirsiniz. Burdaki zorluk ise hastaneye sadece köylü zombilerin kabul edilebiliyor olması olacak.

Minecraft oyuncuları bilinçlendirmeye devam edecek

Blockdown’un yaratıcısı Joseph, özellikle de içinde yaşadığımız yeni gerçeklik hakkında kafası karışmış genç oyuncular, “Sosyal mesafeli modelleri herkes için erişilebilir hale getirmek için becerilerimizi kullanmak zorunda olduğumuzu hissettik.” diye açıklıyor.

Oyuncuları bilinçlendirmeye devam edecek olan bu yeni Minecraft modu her zaman bir beta olarak kalacak. Bunun yanı sıra Minecraft geliştiricileri, oyuncuları bu beta modunu geliştirmeye de davet etti. Eğer oyuncuların arasında yazılımcı, geliştirici ya da veri bilimci varsa bu mod geliştirilerek devamlı bir mod haline dönüştürülebilir.

Buna benzer bir eğitim etkinliği, birkaç hafta önce özel World of Warcraft sunucusu Elysium’da da düzenlendi. Etkinlik sırasında, virüs oyun içi bir nesneye yerleştirildi ve 15 saat içinde 2.000’den fazla oyuncuya bulaştı. Bu sayı bir gün içinde 7.000’e yükseldi ve aktif oyuncuların yüzde 88’ine ulaştı.