Ana sayfa Espor Mobile Legends: Bang Bang Invitational Cakarta Etkinliği Duyuruldu

Mobile Legends: Bang Bang Invitational Cakarta Etkinliği Duyuruldu

310
mobile-legends-bang-bang-cakarta-etkinligi-duyuruldu

ONE Championship’in yan kuruluşu ONE Esports, Moonton’un iOS ve Android MOBA oyunu olan Mobile Legends: Bang Bang’in Invitational etkinliğini duyurdu. Etkinlik 2020 yılında Cakarta’da olacak.

150 bin ödül havuzuna sahip olan uluslararası etkinlik için çevrimiçi bölgesel elemeler 2 Mayıs tarihinde başlayacak. 2 Mayıs tarihinde başlayan elemeler 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Finaller ise 1 – 5 Temmuz tarihleri arasında Endonezya’nın Cakarta şehrinde yapılacak.

ONE Esports CEO’su Carlos Alimurung, açıklamasında şunlara değindi: “Güneydoğu Asya mobil esporların öncüsü ve Mobil Legends: Bang Bang, dünyanın en sağlıklı espor topluluklarından birini geliştirdi ve büyüttü. Topluluğa sadece en iyi Mobil Legends: Bang Bang takımlarına karşı rekabet etme fırsatı sunmakla kalmayacak, aynı zamanda hayranları kendine çeken ve büyüleyen birinci sınıf bir yarışma serisini devam ettireceğiz.”

Mobile Legends: Bang Bang oyunu esporda büyüyor!

Mobil Legends: Bang Bang Invitational, 2020 yılında ONE Esports ve Moonton işbirliğiyle  yapılacak iki turnuvasından ilki olacak. Diğer etkinliğin yeri henüz açıklanmadı.

Moonton Operasyon Direktörü Lucas Mao de bunun üzerine bir açıklamada bulundu: “ONE Esports ile yaptığımız bu işbirliği için gerçekten heyecanlıyız. Hikayeye dayalı spor etkinlikleri performansları, 2020’de bir değil iki bölgesel davetli turnuvaya katılacağımız daha uzun bir işbirliğine girme güvenini veriyor. ONE Esports ile olan bu ortaklığın uzun vademizi daha da hızlandıracağına ve sürdürülebilir ve dinamik bir espor ekosistemi oluşturma hedefimize katkıda bulunacağına inanıyoruz.”

Mobile Legends: Bang Bang 2016 yılında mobil oyun dünyasına sunuldu. Bugüne kadar 500 milyondan fazla indirme gerçekleştirdi. Oyunun espor sahnesi, Filipinler, Endonezya, Malezya ve Singapur’da bir Mobile Legends Profesyonel Ligi de dahil olmak üzere Asya’da gelişti. Mobile Legends, 2019 yılının Güneydoğu Asya Oyunlarına da dahil edildi.

Güneydoğu Asya, Avrupa, Kuzey Amerika, Orta Doğu ve Güney Asya’daki 139 ülke ve bölgede 25 dil desteğiyle oynanıyor. Oyunun sorunsuz çalışmasını sağlamak için 1.200’den fazla sunucu çalışıyor. Oyun ayrıca Filipinler’de düzenlenen 2019 Güneydoğu Asya Oyunları’nda espor yarışması için seçilen oyunlar arasında yer aldı. Bu tür düzenli çalışma ve devamlı yenilikleri sayesinde Mobile Legends: Bang Bang espor dünyasındaki yerini hızla büyütüyor.