Ana sayfa Global Haberler Mount & Blade II: Bannerlord Oyun Dünyasına Sunuldu

Mount & Blade II: Bannerlord Oyun Dünyasına Sunuldu

229
HUBOGI-mount-blade-ii-bannerlord-oyun-dunyasina-sunuldu

Mount & Blade II: Bannerlord Oyun Dünyasına Sunuldu! Uzun zamandır oyuncularla buluşması beklenen Mount & Blade II: Bannerlord dün erken erişimle oyun dünyasına sunuldu.

Uzun zamandır oyuncuların dört gözle beklediği Mount & Blade II: Bannerlord, nihayet oyun dünyasına dahil oldu. Oyunun yapımcısı olan TaleWorlds çıkışa özel bir indirim kampanyası başlattı. Bununla birlikte TaleWorlds oyunculara, Türkçe dil geliştirmeleri ve metin düzeltmelerinin devam edeceği konusunda bilgi verdi.

Türk oyunculardan gelen yoğun istek üzerine oyunun geliştirme ekibi, oyun ilk gününde   hızlı bir çalışma yaparak Türkçe dil desteğini de yetiştirdi.

TaleWorlds erken erişimin ilk iki haftasına özel olarak oyunculara oyunun %10 indirimle satılacağı müjdesini verdi. Mount & Blade serisinden herhangi bir oyuna sahip olan şanslı oyuncular ise Steam platformunda %10 indirim alabilecek.

Neredeyse yedi yıldır büyük bir heyecanla beklenen oyun, çıkışının ardından oyun dünyasında çok kısa bir sürede beklenenin üstünde bir başarıya imza attı. Bannerlord, yakın zamanda çıkan DOOM: Eternal’ı da geride bırakarak Steam platformunda bu yılın en büyük yeni oyunu oldu.

Mount & Blade II: Bannerlord kısa bir sürede gözde oyun oldu

Türkiye saatiyle 14.00’da oyuncularla buluşan Bannerlord, sadece birkaç saat içerisinde 100 bin eş zamanlı oyuncu rakamını geride bırakarak büyük bir başarıya imza attı. Daha sonra ilerleyen saatlerde 178 bin eş zamanlı oyuncuyla Steam’de en çok oynanan üçüncü sıraya yerleşti. Listenin ilk sıralarında ise yine CS:GO ve Dota 2 vardı. PUBG, GTA V, Football Manager 2020 gibi oyunlar ise Bannerlord’un gerisinde kaldı.

Ayrıca hazırladığımız Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2019’da yer alan uzman görüşlerimiz arasında TaleWorlds Entertainment Yapımcısı olan Taygun Arda Öztür,  hedefleri arasında Mount & Blade II: Bannerlord hakkında bizimle düşüncelerini paylaşmıştı;

“Geçtiğimiz 10 yılda katlanarak artan bir büyüme ile 100 milyar dolar barajını aşan ve yüksek bir ivmeyle büyüyen bir oyun sektörü mevcut dünyada. Kullanıcı sayısı olarak da dünyada 2.5 milyara yakın oyuncu olması bunun başka bir örneği. Dünya ile birlikte Türkiye’de de oyuncular ve oyun sektörü de hızla gelişmekte. Bu sektörün bir parçası olduğumuz için gurur duyuyoruz. 2020 yılında piyasaya çıkaracağımız ve çok büyük bir kitle tarafından sabırsızlıkla beklenen Mount & Blade serimizin ikinci oyunu Bannerlord ile birlikte hem yerel sektörümüzü büyütmek ve geliştirmek hem de Dünya oyun sektöründe yer edinmeye devam etmeyi amaçlıyoruz.”