Ana sayfa Global Haberler MWC 2020’ye Corona Darbesi!

MWC 2020’ye Corona Darbesi!

259
MWC 2020’ye Corona Darbesi!
MWC 2020’ye Corona Darbesi! - HUBOGİ

MWC 2020’ye Corona Darbesi! Bir etkinlik daha Çin’de ortaya çıkan ve tüm sektörlere büyük etki yaratan Corona virüsü salgını yüzünden iptal edildi. Virüs kaosu her geçen gün artıyor ve ekonomik açıdan pazarları ciddi şekilde etkilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Nvidia ve Sony gibi markaların Corona virüsü salgınını ve Uluslararası Sağlık Örgütü’nün acil durum ilanını sebep göstererek Mobile World Congress 2020’ye katılmayacaklarını açıklamışlardı. Bu kararın ardından gözler organizatörlere çevrilmiş ve etkinlik hakkında bilgi yapılması bekleniyordu. Çok geçmeden MWC 2020 yetkilileri organizasyonun planlandığı gibi gerçekleşeceğini ve herhangi bir erteleme ya da iptalin söz konusu olmadığını açıklamıştı. Ayrıca aralarında Huawei ve ZTE gibi büyük şirketlerinde bulunduğu iki binden fazla katılımcı organizasyonda yer alacaktı.

Ancak açıklamanın üzerinden 2 gün geçti ve Mobile World Congress 2020’nin iptal olduğu resmi olarak açıklandı. Etkinliği düzenleyecek olan GSMA artan belirsizliklerin ardından bir açıklama yapma kararı aldı ve GSMA CEO’su John Hoffman yaptığı açıklamada salgın yüzünden etkinliğin gerçekleşemeyecek bir hale geldiğini belirtti.

MWC 2020’ye Corona Darbesi!

Dünyanın dört bir yanından gelecek binlerce katılımcı ile büyük bir risk olacak etkinliğin iptali yerinde ve doğru bir karar olarak görülüyor. Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın Berlin şehrinde gerçekleşecek olan PUBG etkinliğinin de ertelenmesi ve bugün gelen bu iptal haberi ile salgın yüzünden çok daha fazla etkinliğin geleceğinin şüpheli bir halde olduğu gözüküyor.

Salgının teknoloji ve oyun dünyasında yarattığı etkinin dışında birçok farklı sektörde de ağır etkiler bırakmaya devam ediyor. Başta Çin olmak üzere birçok ülkede ekonomik olarak sıkıntılar her geçen gün artıyor. Her ne kadar mevsimin değişimine girilmesi,  havaların ısınması ile birlikte virüsün yavaşlayacağı söylense de bu konuda henüz kesin ve net bir açıklama yapılmış değil. Salgın yüzünden yıl içerisinde yaz aylarında gerçekleşecek olan oyun fuarlarının da ertelenme ihtimalleri her geçen gün güçleniyor. İlerleyen günlerde salgının ne dereceye geleceği ve salgın yüzünden gerek insanların gerek sektörlerin nasıl etkileneceği merak ediliyor. Önümüzdeki etkinliklerin durumları ve sektör hakkındaki gelişmeler için Hubogi sayfasını takipte kalın.