Ana sayfa Global Haberler NBA 2K Lootbox Yüzünden Geri Adım Attı!

NBA 2K Lootbox Yüzünden Geri Adım Attı!

753
NBA 2K Lootbox Yüzünden Geri Adım Attı!
NBA 2K Lootbox Yüzünden Geri Adım Attı!

NBA 2K Lootbox Yüzünden Geri Adım Attı! – Hubogi Geçtiğimiz aylarda oldukça gündeme oturan Loot box sisteminde başrolde Hollanda ve Belçika yer alıyordu. Bu iki ülke loot box sistemlerinin kumar olarak tanımlandığını ve bir yasa çıkarttıklarını açıklamışlardı. Bunun üzerine NBA 2K’nın sisteminde değişiklik yapmasına sebep oldu.

2K yayınladığı NBA oyununda bu ülkeler için yaptığı değişiklikleri resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama ile duyurdu. Bu açıklama 2K’nın Hollanda ve Belçika’da oyunu oynayan kişilerin NBA 2K MY Team modunda yer alan Auction House olarak adlandırılan sanal pazar erişimini durdurduğunu belirtiyor.

Ayrıca 2K’nın bu ülkelerde mikro ödeme politikalarında da büyük değişiklikler yaptığı belirtildi. Kumar sınıfına sokulan kasa açma etkinlikleri ve loot box’lar sonrasında Hollanda ve Belçika hükümetleri oyunlardan bu modların kaldırılması çağrısında bulunmuştu. 2K’da bu çağrıya mecburi olarak boyun eğmek zorunda kaldı ve Auction House modunu Belçika ve Hollanda’da kapattı. Oyun içerisindeki mikro ödeme yöntemi ve VC ile ilgili bir değişiklik bulunmuyor. 7 Eylül tarihinde tüm dünyada satışa sunulan NBA 2K19’un Hollanda ve Belçika’da kısıtlamalar yüzünden satışlarda etkilenmesi bekleniyor.