Ana sayfa Global Haberler NetEase Çin’de Kendi Dijital Oyun Platformunu Kurdu

NetEase Çin’de Kendi Dijital Oyun Platformunu Kurdu

327
netease-cinde-kendi-dijital-oyun-platformunu-kurdu

NetEase Çin’de Kendi Dijital Oyun Platformunu Kurdu!  Çin oyun devi NetEase, kendi platformu Fever Game’in lansmanı ile dijital dağıtım pazarında yer alacağını duyurdu. Fever Games tamamen büyük ve küçük geliştiricilerden uygun fiyatlı ithal oyunlar sunmaya odaklanacak.

Game Grape tarafından bildirilen ve Niko Partners analisti Daniel Ahmad’ın onaylanan Fever Game girişimi, uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli oyunlar dahil etmeye odaklanacak. Şu anda platformda sadece iki oyun bulunuyor. Bu oyunlardan biri TerraTech diğeri ise Ghost Ship Games tarafından geliştirilen Deep Rock Galatic oyunu. Oyunların her biri 1.30 $ fiyatı üzerinden satışa sunuluyor.

 

Ayrıca platform daha iyi müşteri desteği vaat ediyor ve Çinli oyunculara kaliteli ithal oyunlar sunmaya odaklanacak. Geçtiğimiz yıl NetEase büyük harcamalar yaparak oyun stüdyolarına çok yatırım yapmıştı.

Şirket sadece Quantic Dream’de hisse yüzdesi almakla yetinmedi bununla birlikte Jumpshio, Bossa Studios ve Behavior Interactive ile birlikte Second Dinner, ThatGameCompany gibi birkaç bağımsız geliştiriciyi de destekledi.

NetEase gibi bir şirketin indie oyunlarına yatırım yapması beklenmiyordu. Kurduğu platformla birlikte bu oyunlara doğru yöneldiğini kanıtlamış oldu.

NetEase Games büyümeye devam ediyor

Oyun dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Çin şirketi NetEase yatırımları ve oyunlarıyla gelişmeye devam ediyor. 2019 yılında oyun sektörüne yaptığı yatırımlarla gündeme gelen şirket kurduğu yeni dijital oyun platformu sayesinde daha fazla büyümeyi hedefliyor.

Niko Partners analisti Daniel Ahmad’ın yaptığı açıklamada ise bu girişimin gayet başarılı bir girişim olduğu düşünülüyor.

Valve’in Steam girişimi veya Tencent’in WeGame platformunun sseviyesi kadar olmasa da, platform Çinli oyunculara NetEase Çin’de yayınladığı yurtdışı indie oyun içeriklerini tanıtma olanağı sunuyor.”