Ana sayfa Global Haberler Netflix Oyun Duyurusu Hazırlıklarını Sürdürüyor

Netflix Oyun Duyurusu Hazırlıklarını Sürdürüyor

395
Netflix Oyun Duyurusu Hazırlıklarını Sürdürüyor
Netflix Oyun Duyurusu Hazırlıklarını Sürdürüyor

Netflix Oyun Duyurusu Hazırlıklarını Sürdürüyor! Yaz döneminin en önemli oyun fuarları arasında yer alan E3 2019 için Netflix oyun duyurusu yapmaya hazırlanıyor. E3 2019 kapsamında Netflix’in düzenleyeceği panelde başta Stranger Things 3: The Game olmak üzere birkaç oyunun daha duyurusunu yapmaya hazırlandığı açıklandı.

Dizi ve film yayınları üzerinden büyük kazançlar elde eden Netflix geçtiğimiz dönemlerde radyo kanalı açmıştı şimdi ise oyun pazarında yer almak isteyen Netflix iddialı bir şekilde pazara giriş yapmak istiyor.

Netflix ve E3 resmi Twitter sayfaları üzerinden yapılan konuşmada E3’ün sorusu üzerine Netflix fuar kapsamında “Bringing Your Favorite Shows to Life: Developing Netflix Originals into Video Games” adında panel düzenleyeceğini resmi olarak duyurmuş oldu.

Daha öncelerde bir Stranger Things oyunu ile piyasaya giriş yapan Netflix umduğunu bulamamıştı. Retro grafiklere sahip olan bu oyun istedikleri reaksiyonu alamamış ve beklentilerin oldukça altında kalmıştı. Oyunu indie stüdyolardan olan BonusXP geliştirecek. OyunPS4, Nintendo Switch, Xbox One ve PC üzerinden çıkacak.

Küçük çaplı bir oyun ile pazara girecek olsa da Netflix’in hedefi AAA seviyesinde bir oyun ile pazarda adından söz ettirmek ve sektörün öncüleri arasına adını yazdırmak gibi gözüküyor.