Ana sayfa Global Haberler Netflix Oyun Sektörüne Adım Atmaya Hazırlanıyor

Netflix Oyun Sektörüne Adım Atmaya Hazırlanıyor

1158
Netflix Oyun Sektörüne Adım Atmaya Hazırlanıyor
Netflix Oyun Sektörüne Adım Atmaya Hazırlanıyor

Netflix Oyun Sektörüne Adım Atmaya Hazırlanıyor! – Hubogi Hizmetleri arasına oyunları da eklemeyi planlayan Netflix yeni bir proje ile karşımıza çıkıyor. Telltale Games ve Netflix arasınya yapılan anlaşma sonucunda Minecraft: Story Mode Netflix tarafından yayına girecek ilk oyun olacak.

Telltale Games Minecraft: Story Mode ile oyun sektörüne giriş yapmaya hazırlanan Netflix bu çalışmayı bu yıl içerisinde gerçekleştirmeyi planlıyor. Minecraft: Story Mode’un beş bölümden oluşacağı bilgiler arasında yer alıyor. Ayrıca oyuncular oyunu yer ve yön seçimi yapabileceği herhangi bir uzaktan kumanda ile oynayabilecekler. Böylelikle oyunu oynayabilmek için ekipman ya da ekstra bir konsol alınmasına gerek kalmayacak.

Oyun içerisinde etkileşimli hikayelerin yer alacağı ve Story Mode’un bazı aksiyon bölümlerinin Netflix’te yer almayacağı söylentiler arasında yer alıyor. Telltale Games tarafından konu hakkında henüz resmi bir yorum yapılmadı. Ancak her iki şirket Netflix ve Telltale Games’in iletişim sürecinde olduklarını belirtti. Önümüzdeki günlerde konu hakkında ayrıntılı ve resmi bir açıklamanın yapılması ve resmi tanıtımın gerçekleştirilmesi bekleniyor.