Ana sayfa Global Haberler Netmarble’ın Yeni co-CEO’sunun İsmi Belli Oldu

Netmarble’ın Yeni co-CEO’sunun İsmi Belli Oldu

378
Netmarble Yeni co-CEO’sunun İsmini Açıkladı - HUBOGI
Netmarble Yeni co-CEO’sunun İsmini Açıkladı - HUBOGI

Netmarble’ın co-CEO’su Seungwon Lee olacak! Dünyanın en büyük 5 mobil oyun şirketinden biri olan Netmarble, Chief Global Officer Seungwon Lee’yi yeni co-CEO olarak atayacağını duyurdu. Netmarble Yönetim Kurulu tarafından resmi olarak ataması yapılacak olan Lee, Şubat 2020 tarihinde göreve başlayacak. Yeni göreviyle birlikte daha başarılı işlere imza atarak adını duyuracağı düşünülüyor.

Dünyaca ünlü mobil oyun şirketinde göreve atanacağı açıklanan Seungwon Lee ve şu anda CEO olarak görev yapan Young-sig Kwon, co-CEO olarak şirkete liderlik edecekler. Kwon çoğunlukla Netmarble’ın mobil oyun operasyonlarını yönetirken, göreve yeni atanacak Lee ise Netmarble’ın genel yönetimi ve küresel ölçekteki işlerini yönetecek. Lee’nin co-CEO olarak atanmasıyla birlikte, şirketin dünyadaki oyun piyasasındaki varlığının daha rekabetçi olacağı ve global operasyonlarını etkin bir şekilde genişleteceğine düşünülüyor. Lee uzun zamandır Güney Kore’deki Netmarble işlerine odaklı çalışıyordu.

Ayrıca Lee çalıştığı konumdan dolayı global olarak fazla tanınmıyordu bununla birlikte Netmarble’da atandığı bu yeni konumla adını daha çok duyurması bekleniyor. Netmarble Disney, Star Wars ve Dragon Ball gibi dünya çapında tanınan markalarla çalışmayı sürdürüyor. Şirket bünyesinde 6,000 çalışana yer veriyor. Ayrıca MMO oyunu Lineage 2 :Revolution ve dövüş oyunu Marvel : Future Fight gibi popüler oyunlarda imzası var. Tüm bu detaylarla birlikte Lee’nin oyun dünyasında daha fazla adını duyurarak kariyerini daha da zirveye taşıyacağı düşünülüyor.

Netmarble yeni co-CEO’su Seungwon Lee kimdir?

Lee, Seul Ulusal Üniversitesi’nden mezun ve INSEAD’de İşletme Mastırı derecesine sahip. 2005-2006 yılları arası Yahoo’da Kore Pazarlama bölümünün başında görev yaptı. 2007 itibariyle Netmarble Games’de Şirket Stratejileri Başkan Yardımcısı ve Global Strateji Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 2014’ten beri Global Baş Yönetici görevini üstlenen Lee Netmarble’ın tüm global işlerini yönetmekte, Netmarble’ın global pazardaki büyümesine katkı sağlamaktadır.