Ana sayfa Türkiye'den Haberler Next Game Startup Başvuruları Başladı!

Next Game Startup Başvuruları Başladı!

125
next-game-startup-basvurulari-basladi

Next Game Startup Başvuruları Başladı! INTEL ESL Gaming Fest kapsamında düzenlenen ve İzmir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Next Game Startup bu yılda başvurulara başladı. Beşincisi düzenlenecek olan yarışmada dereceye girecek girişimlere toplam 1 milyon 250 bin TL destek verileceği açıklandı.

INTEL ESL Türkiye Şampiyonası kapsamında düzenlenen NextGameStartup başvuruları geçtiğimiz gün başladı. Ülkemizde düzenlenen en uzun gaming festivali olarak kabul edilen INTEL ESL Türkiye Şampiyonası oyun sektörüne katkı sağlamaya da devam ediyor.

Mobil, masaüstü ve konsol gibi farklı platformlarda geliştirilen oyunların değerlendirilmeye alınacağı Next Game Startup’a hali hazırda tamamlanmış, dem oysa da proje oyunlar ile katılım sağlanabilecek. Proje değerlendirmeleri ekip yapısı, örnek ürün, finansal ve pazarlama alanında değerleme ve yatırım ihtiyaçları gibi konularda yapılacak. Projelerin son teslim tarihi ise 15 Temmuz olarak belirlendi.

Next Game Startup Ödülleri Neler?

NextGameStartup yarışmasında birinci olan proje 25.000 ₺, ikinciye 15.000 ₺, üçüncüye ise 10.000 ₺ para ödülü verilecek. İlk üçe giren ekipler para ödülünün yanı sıra birçok ayrıcalığa ve ödüle de sahip olacaklar. Bu ödüller ilk üçte yer alan projeler Intel, ESL, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ ve Next In Game tarafından 200.000 ₺ hizmet desteği alacaklar.

Yarışmanın ilk on sırasında yer alan ekipler Tiplay ve Rollic Games tarafından oFON kapsamında 1 milyon ₺ avans fonu alacaklar. Ayrıca bu ekipler INTEL ESL Gaming Fest’te stand hakkına sahip olacaklar.

INTEL ESL Gaming Fest kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle düzenlenecek olan yarışma NextGameStartup finalistleri Eylül ayındaki İzmir Enternasyonal Fuarı’nda sunumlarını yapacaklar. 25 bin TL büyük ödüle sahip yarışmaya katılmak için hemen Next GameStartup sayfasını ziyaret edebilir ve ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsin.