Ana sayfa Global Haberler Next Games Üçüncü Çeyrek Raporunu Yayınladı

Next Games Üçüncü Çeyrek Raporunu Yayınladı

843
Next Games Üçüncü Çeyrek Raporunu Yayınladı
Next Games Üçüncü Çeyrek Raporunu Yayınladı

30 Eylül tarihinde yılın üçüncü çeyreğinin mali sonuçlarını açıklayan Finlandiya merkezli geliştirici Next Games gelecek planları hakkında da açıklamalarda bulundu.

Yılın üçüncü çeyreği olan Eylül raporuna göre şirket yıllık %31 oranında artış göstererek 25,8 milyon € ciro elde ettiğini açıkladı. Yıllık zararı FY16’da 3,1 milyon € seviyelerindeyken küçük bir düşüş yaşayarak 2,1 milyon € seviyelerine geldi. Şirket bu zararın büyük ölçüde yeni oyun geliştirmeleri, iş geliştirme ve organizasyon yatırımları ile halka açık listelerden kaynaklandığını belirtti.

DAU’lar yıllık bazda %12 artış göstererek 455.000 kullanıcıya ulaştı ve firmanın ARPDAU fiyatı 0,21 $ seviyesinden 0,22 $ seviyesine ulaştı. Bununla birlikte MAU’lar yıllık bazda %14 düşüş göstererek 1,36 milyon kullanıcıya düştü.

Şirket raporlarının yanı sıra Next Games gelecek planları hakkında da açıklamalarda bulundu. Şirket içi çalışan sayısını bu yıl içerisinde 104’e çıkaran Next Games Los Angeles’a açmayı planladığı yeni ofis ile çalışan sayısını gelecek yıl 200 üzerine çıkarmayı planlıyor.

Ayrıca The Walking Dead: Our World adlı oyun ve son filmi Blade Runner 2049’u temel alan ve açıklanmayan bir oyun için bülten hazırlayan şirket belirtilmeyen oyunun yeni geliştirme aşamasında olduğunu ve yakın zaman içerisinde bunun açıklamasının yapılacağını belirtti.