Ana sayfa Global Haberler Ninja, Mixer’e Geçmek İçin İnanılmaz Bir Para Almış

Ninja, Mixer’e Geçmek İçin İnanılmaz Bir Para Almış

376
ninja

Fortnite yayınlarıyla bir anda yıldız haline gelen Ninja, geçtiğimiz yıl Twitch yayınlarını bırakıp Mixer platformuna geçmişti. Sevilen yayıncının bunun için aldığı ücret ortaya çıktı.

Ninja adeta bir servet kazanmış!

İsmi Fortnite ile özdeşleşen Ninja, Twitch yayınları sırasında en çok kazanan ve izlenen yayıncıların başında geliyordu. Yıldız isim için her şey yolunda giderken hayranları yayıncının aldığı kararla şok olmuştu. Twitch’i bırakan Ninja, Microsoft’un yayın platformu Mixer’e geçmişti. Bu transferin üzerinden uzun zaman geçmesinden sonra Ninja’nın Microsoft’tan ne kadar para aldığı ortaya çıktı.

Business Insıder’da yer alan bilgilere göre anlaşmanın detayları hâlâ belirsizliğini koruyor. Ancak yayıncının aldığı para yaklaşık olarak ortaya çıktı. Ninja tam tamına 20-30 milyon dolar arasında bir para almış. Mixer, Ninja için adeta bir servet ödemiş diyebiliriz. Bu servetin karşılığını da kısa sürede aldılar diyebiliriz.

Kısa sürede milyonlara ulaştılar!

Popüler yayıncı transferinden sonra Mixer kısa sürede milyonlarca kişiye hitap etmeye başladı. Yıldız isim de transferin ardından geçen birkaç günlük sürede takipçi sayısı olarak milyonları geçti. Yani Microsoft’un yaptığı bu yatırım kendilerine kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşma imkanı sağladı. Kaldı ki platformun ziyaretçi sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Öte yandan canlı yayın platformlarına Facebook Gaming de hızlı bir giriş yaptı. Twitch ile yayıncıları arasındaki anlaşmazlıklar diğer platformların avantajına dönüşmüş durumda. Özellikle Facebook, Twitch Türkiye’den birçok popüler yayıncıyı bünyesine katmış durumda. Diğer yayıncılar için de çalışmaların devam ettiği biliniyor. Twitch’te kalan yayıncılar ise ara sıra platforma yönelik eleştirilerine devam ediyorlar.