Ana sayfa Global Haberler Nintendo Çin’de Mobil Oyun Sektörüne Giriyor

Nintendo Çin’de Mobil Oyun Sektörüne Giriyor

989
Nintendo Çin’de Mobil Oyun Sektörüne Giriyor
Nintendo Çin’de Mobil Oyun Sektörüne Giriyor

Nintendo Çin’de Mobil Oyun Sektörüne Giriyor! – Hubogi Japon merkezli şirket Nintendo ortak bulabilirse Çin’de mobil oyun pazarına girmeyi planlıyor. Nintendo Başkanı Tatsumi Kimishima, şirketin Çin’de mobil oyun yapmayı istediğini ancak bunu yapmak için ortak bir şirkete ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Kimishima yaptığı açıklamada, “Nintendo’nun işi Çin’de tek başına genişletmesi mümkün gözükmüyor, orada sağlanacak bir ortaklık ile IP yayıncılığını Çin’deki tüketicilere sunup sunamayacağımız önemli bir konudur” dedi. Gelecekte ortaya çıkacak böyle bir ortaklık ilişkisinin de olacağını düşünen Kimishima sözlerini, “Bizim anlayışımız orada Nintendo oyunlarını bekleyen çok sayıda tüketicinin olmasıdır” şeklinde tamamladı.

Kimishima, Nintendo’nun neden Switch konsolunu Çin’de satmadığını sorduğunda da benzer bir cevap verdi. Switch başlıkları üzerinde çalışan bazı Çinli geliştiricilerin olduğunu ve şirketin bu bölgeyi gelecekte de dikkate almaya devam edeceğini belirtti. Ayrıca Nintendo’nun akıllı cihaz ticaretini şirket içerisinde temek direkleri olarak kurmak istediklerini belirten Kimishima, henüz bu seviyeye ulaşmadıklarının altını çizdi.

Geçtiğimiz yılın Kasım ayından bu yana Çin’de mobil oyun pazarına girme planları yapan Nintendo, halen somut bir adım atabilmiş durumda değil.