Ana sayfa Global Haberler Nintendo Switch Online’ın 15 Milyon Abonesi Oldu

Nintendo Switch Online’ın 15 Milyon Abonesi Oldu

291
nintendo-switch-onlinein-15-milyon-abonesi-oldu

Nintendo Switch Online’ın 15 Milyon Abonesi Oldu! Oyunculara abonelik sistemi yoluyla hizmet veren Nintendo Switch Online’ın 15 milyon abone sayısına ulaştığı açıklandı. Verdiği hizmetle sık sık kullanıcılardan şikayetler alan Nintendo Switch Online hizmeti geçen yıl abonelerini neredeyse iki katına çıkarttı.

Geçtiğimiz yıl bu zamanlar Nintendo, Switch platformunun çevrimiçi hizmetini kullanarak 8 milyon abone kazanmıştı, ancak o zamandan beri Pokémon Sword, Shield Sales ve Super Smash Bros gibi oyunları ön plana çıkartarak abone sayısını 15 milyona çıkartmayı başardı.

Bu oranlarla birlikte Switch’e sahip olan kişilerin %29’unun çevrimiçi hizmet için ödeme yaptığına ulaşılabiliyor. Bu yüzde, Nintendo’nun son raporlarına göre Switch’in 31 Aralık tarihi itibariyle 52,48 milyondan fazla sattığını göstermiş oldu.

Nintendo Switch Online oranları iyi yönde artıyor

Niko Partners’ın Kıdemli Analisti Daniel Ahmad, bunun PlayStation 4’ün 38,8 milyon aboneye sahip PS + hizmetiyle karşılaştırılabilir olduğunu ve bu konsolun sahibi olan oyuncuların yaklaşık yüzde 37’sinin hizmeti kullandığını belirtiyor. Karşılaştırmaya göre Nintendo’da oyuncularına sunduğu hizmetle PS4 hizmetine yaklaşmış bulunuyor.

Nintendo Başkanı Shuntaro Furukawa, “Bahsetmemiz gereken bir nokta da dünya çapında 15 milyondan fazla hesabın Nintendo Switch Online’a ücretli üyeliği ve bu satışların dijital satışlarımızda belirli bir yeri kapladığıdır.” dedi. Bu açıklamadan sonra nasıl bir yol çizeceklerine dair başka bir açıklama daha yaptı: “Ancak yeni üyeler katılmaya devam ederken, üyeliklerini yenilemeyen üyeler de var. Nintendo Switch’e daha fazla özellik ve eğlence getirmek için hizmetin cazibesini artırmaya devam edeceğiz. ”

Ancak kullanıcılar, çevrimiçi oyun oturumları sırasında güvenilir olmayan bağlantıya ve hizmete bağlandıklarında belirli oyunlarda aşırı gecikmeler olduğu belirtti. Gelişmelerin açıklaması yapılırken bu konu ele alınmadı, ancak yakın zamanda yeni bir güncellemesi gelmesi bekleniyor.

Nintendo’nun 2019 başarısı ve 2020 planları hakkında yeni yeni ortaya çıkıyor, bu nedenle şirketin iş planı ve sonraki günlerde yayınlanan içerik yol haritası hakkında başka ayrıntılar da yakın zamanda gelebilir.