Ana sayfa Türkiye'den Haberler Nintendo Türkiye Pazarına Dönüyor!

Nintendo Türkiye Pazarına Dönüyor!

801
Nintendo Türkiye Pazarına Dönüyor!
Nintendo Türkiye Pazarına Dönüyor!

Nintendo Türkiye Pazarına Dönüyor! – Hubogi 2012 yılında Türkiye distribütörü olan Nortec Eurasia’nın ticari operasyonunu durdurma kararı almasıyla birlikte Nintendo Türkiye pazarında ayrılmıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan habere göre Nintendo’nun Türkiye pazarına dönmesi bekleniyor.

Yunanistan ve Balkan bölgelerinde Nintendo’nun distribütörü olan CD Media’nın önümüzdeki aylarda Türkiye pazarına girmeyi planlıyor. Yunan merkezli şirket CD Media’nın Nintendo Türkiye resmi distribütörlüğü için CD Media Turkey adı altında faaliyetlere başlamaya hazırlanıyor.

Nintendo Switch ve diğer Nintendo ürünlerinin resmi olarak Nintendo tarafından ülkemizde satılmasa da distribütör garantisi altında ürünlere ulaşabiliyorduk. Ancak bu ortaklığın yapılması sonucunda alınacak olan tüm Nintendo ürünleri bizzat Nintendo tarafından garanti altında satılacak. Ayrıca CD Media Türkiye’nin Nintendo distribütörlüğü sadece konsol konusunda olmayacak. Nintendo Nintendo Labo, amiibo gibi oyun ve yan ürünlerini de kapsayacak.

CD Media şirketinin Türkiye distribütörlüğü hakkında henüz resmi bir açıklama yayınlamadı. Ancak Yunanistan’da haber yapılan kaynaklara göre CD Media’nın hazırlıklar içersinde olduğu söylenebilir. Önümüzdeki günlerde şirketin konu hakkında resmi bir açıklama yapması da bekleniyor.