Ana sayfa Global Haberler Nitro Games 500 Bin Hissesini Sattı

Nitro Games 500 Bin Hissesini Sattı

966
Nitro Games 500 Bin Hissesini Sattı
Nitro Games 500 Bin Hissesini Sattı

Nitro Games 500 Bin Hissesini Sattı -Hubogi Finlandiya merkezli oyun yapımcısı Nitro Games, yeni yayınlarına bütçe ayırmak için toplam 3.1 milyon $ değerinde 500.000 yeni hissesini sattı.

Satışa çıkardığı hisseler içerisinden en büyük yatırımcısı 1.4 milyon $ değerinde % 9,66’lık oranla Swedbank Robur Ny Teknik oldu. Diğer büyük yatırımcı firmalar ise Calgus, Feat Invest AB, Johan Biehi ve Savox Investments oldu.

Nitro Games yapmış olduğu bu hisse satışları ile hem şirkete hem de mevcut hissedarlara fayda sağlayacağını belirtti. Ayrıca Nitro Games CEO’su Jussi Tahtinen, “Swedbank Robur Ny Teknik, Calgus gibi profesyonel yatırımcılardan olan hissedarlarla çalışmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Maddi sorunları çözümlemek ve yeni çalışmalar ile pazara yeni oyunlar sunabilmek için sermaye artırımı stratejimizi ve büyümemizi geliştirmeyi hedeflediklerini de belirtti.

Nitro Games 500 Bin Hissesini Sattı Nitro Games, geçtiğimiz Haziran ayında halka arza başlamıştı. Yaklaşık 4 ay süren bu arz süresinde 500 bin adet hisse satıldı. Ayrıca şirket Netmarble EMEA ile birleşerek, Medals of War için Türkçe ve Arapça konuşulan ülkeler ile rekabet başlattı.