Ana sayfa Espor North Esports Fransız Şirket Capgemini ile Partner Oldu

North Esports Fransız Şirket Capgemini ile Partner Oldu

313
north-esports-fransiz-sirket-capgemini-ile-partner-oldu

Fransız şirket Capgemini ve Danimarka merkezli espor kuruluşu North partnerlik anlaşması imzaladı.

Danimarka futbol takımı Kopenhag ve medya şirketi Nordisk Film tarafından kurulan North Esports, İskandinavya ve Avrupa’da profesyonel espor organizasyonlarından biri oldu. Firma, birçok espor dalında başarı elde etmeye devam ediyor. FIFA liglerinde gösterdiği başarının ardından CS: GO tarafında da zirveye oynuyor.

North profesyonel kariyerine başladığından beri birçok büyük markayla partner olmuştu. Bu büyük markaların arasında GG Bet, SteelSeries ve Adida gibi markalar da yer alıyor. Yapılan açıklamalara göre en son Capgemini şirketi ile partnelik kuran North Esports espor dünyasındaki yelpazesini genişletmiş oldu. Capgemini, dünyanın önde gelen danışmanlık, teknoloji ve dış kaynak hizmetleri sağlayıcılarından biri olarak Danimarka merkezli espor kuruluşuyla partnerlik kurdu. Şirket 2018 yılında küresel çapta 13,2 milyar euroluk bir gelir elde etmişti.

North Esports’un Genel Müdürü Christian Sørensen: “Capgemini şirketini İskandinav ailesine davet etmekten mutluluk duyuyorız. Bizi anlayan ve dijital yeniliğin ön saflarında yer alan bir  şirketle iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

North Esports partnerlik anlaşması nasıl ilerleyecek?

North Esports ve Capgemini şirketinin anlaşmalarına göre Capgemini, North’un 2020 yılı boyunca mücadele edeceği tüm turnuva formalarında logosunu bulunduracak. North oyuncularının rekabet ettiği FIFA, Apex Legends ve Counter-Strike : Global Offensive gibi oyunlarda giyiceği formaları benzersiz bir tasarıma sahip olacak. İki şirketin ilk partnerliği 2019 yılında forma tasarımı anlaşmasıyla başlamıştı.

Partneler, North oyuncularının performansıyla ilgili bilgi sağlayacak. Aynı zamanda Capgemini şirketi, kilit alanları geliştirmek için yapılandırılmış eğitim oluşturmayla ilgili veri analizi yazılımı geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. Küresel danışmanlık şirketi Capgemini, çalışanların ve iş ortaklarının esporu tanıtması için çeşitli girişimlere ve etkinliklere öncülük edeceğini de açıkladı.

North tarafının açıklamasından sonra Capgemini İskandinav İş Birimi Başkanı Anil Agarwall: “Nihayetinde potansiyeli yüksek ve ileriye yönelik çalışan bir takımdan oluşan büyük bir toplulukla bağlarımızı güçlendireceğiz. En profesyonel espor organizasyonlarından biri olan North Esports ile partnerlik kurmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Partnerlik sonrası North Esports tarafında nasıl gelişmeler olacağı hakkında bilgilerin yakın zamanda gelmesi bekleniyor.