Ana sayfa Global Haberler Nvidia GeForce Now Kullanıma Açıldı!

Nvidia GeForce Now Kullanıma Açıldı!

522
Nvidia GeForce Now Kullanıma Açıldı!
Nvidia GeForce Now Kullanıma Açıldı!

Nvidia 1993 yılında kurulan ve merkezi Santa Clara, Kaliforniya olan bir teknoloji şirketi. Uzun yıllardan beri teknolojik gelişimlere önemli katkılar sağlamış bir firma. Oyunculara yönelik grafik işlemciler, ayrıca mobil cihazlar ve otomotiv pazarı için yongada sistemler üretiyor. Ancak son birkaç yılda oyun sektörünün farklı bir dalına da yatırım yaptığını biliyoruz. Bulut oyun sistemi, Nvidia GeForce Now.

İlk olarak “cloud gaming” yani bulut oyun sistemi nedir, bundan bahsedelim. Uzaktaki grafiksel işlemler için daha güçlü bir bilgisayarda çalışan oyunu, bir akış halinde size sunması ve oyun esnasında yaptığınız hareketleri bu bilgisayara aktarması bu teknolojiyi tüketiciler için cazip kılıyor. Böylece çok güçlü bir donanıma sahip olmadan yüksek çözünürlüklü oyun oynama imkânını her platformdan edinebiliyorsunuz.

nvidia-geforce-now-kullanima-acildiNvidia GeForce Now ile ekran kartı gibi temel ihtiyaçlarınız olmayacak. Nvidia GeForce Now benzeri sistemler daha önce oluşturuldu. Google Stadia da bunlardan biri. Yani Nvidia Dünya’nın en büyük firmalarından birine rakip oldu diyebiliriz. Bu tarz teknolojik gelişmelerin yaşanması gelecekte oyuncuların pahalı donanımlar toplamaya ihtiyaçlarının kalmayacağı anlamına geliyor.

nvidia-geforce-now-kullanima-acildi
Nvidia GeForce Now Üyelik

Nvidia GeForce Now bugün itibariyle kullanıma açıldı. Şu anda iki tip üyelik mevcut. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere ikiye ayrılmış durumda. Ücretsiz üyelik ile standart şekilde bulut sistemine bağlanabiliyorsunuz. Ancak Nvidia’nın sunucularının çökmemesi adına almış olduğu bir önlem olarak sıra beklemeniz gerekiyor. Ayrıca ücretsiz üyeler için 1 saatlik sınır konulmuş durumda.

Ücretli üyeliği yani, Founders(Kurucular) paketi içinde çok iyi fırsatlar barındırıyor. İlk olarak şu anda indirimli olarak sunuluyor.  12 ay boyunca 5,49 Euro (yaklaşık 36 TL) karşılığında bu üyeliğe sahip olabiliyorsunuz. Oyunlara öncelikli olarak erişim sağlayabiliyorsunuz, sıra beklemeniz gerekmiyor. Ayrıca RTX’i kullanabiliyorsunuz ve süre konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Founders paketini satın aldığınız takdirde 3 ay boyunca hiçbir ücret ödemiyorsunuz. Üç ay sonunda aboneliğinizden memnun kaldıysanız uzatma imkanınız var. Uzattığınız takdirde yine indirimli olarak ödeme yapıyorsunuz. Üyelikle ilgili bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

nvidia-geforce-now-kullanima-acildiNvidia GeForce Now’dan faydalanabilmeniz için oynamak istediğiniz oyunu Steam vb platformlardan satın almış olmanız gerekiyor. Oyuna giriş yapmak istediğinizde oyuna sahip olduğunuz bir hesaba bağlanmanız isteniyor. Şimdilik her oyun için bu bu bulut hizmetini kullanamıyorsunuz.

Windows, Mac, Android platformlarına destek veriliyor. Oyun kütüphanelerinizi eşleştirdikten sonra Android üzerinde de oyun oynama imkanınız oluyor. 720p 60fps alarak oynayabilmeniz için en az 15Mbps, Full HD 60fps için ise 25Mbps bağlantılara ihtiyaç duyuyor.