Ana sayfa Global Haberler Outplay Entertainment, Gelirini % 1,904 Artırdı

Outplay Entertainment, Gelirini % 1,904 Artırdı

884
Outplay Entertainment, Gelirini % 1,904 Artırdı
Outplay Entertainment, Gelirini % 1,904 Artırdı

İskoçya merkezli şirket Outplay Entertainment, 2013 yılından bu yana gelirlerini % 1,904 oranından arttırdı. Bu artış ile İskoçya’da en hızlı büyüyen teknoloji şirketi ünvanını da almış oldu.

Bu büyüme ile İskoçya’da medya ve eğlence sektöründe üçüncülük, genel şirketler sıralamasında ise 11. Sırada yer aldı. İskoçya Dundee’de bulunan şirket bünyesinde 175 kişi çalışıyor ve oyun portföyünde 100 milyondan fazla dosya bulunuyor.

İskoçya’da en hızlı büyüyen teknoloji şirketi ünvanından sonra şirket CEO’su Douglas Hare, “En hızlı büyüyen teknoloji şirketi olarak tanınmaktan gurur duyuyoruz. 2015 ve 2016 yıllarında büyüme iki kattan fazlaydı bu yılda büyüme için büyük bir yıl olacak” şeklinde açıklamada bulundu.

Outplay Entertainment, personelini ve geniş oyun endüstrisini çeşitli konularda bilgilendirmek ve eğitmeye yardımcı olmak için kurulan Outplay Academy projesi de çalışmalarını sürdürüyor. Bu proje ile şirket kendi personelinin yanı sıra tüm oyun endüstrisinin daha bilinçli ve daha iyi oyunlar üretebilmesi için gerekli eğitimleri vermeyi hedefliyor.