Ana sayfa Global Haberler Overwatch Başyazarı Micheal Chu Blizzard Ekibinden Ayrıldı

Overwatch Başyazarı Micheal Chu Blizzard Ekibinden Ayrıldı

261
overwatch-basyazari-micheal-chu-blizzard-bunyesinden-ayrildi

Overwatch Başyazarı Michael Chu, 20 yılı aşkın bir süredir birden fazla alanda görev aldıktan sonra Blizzard Entertainment ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Chu, Blizzard bünyesinden ayrılırken oyunun topluluğuna “Overwatch hayat değiştiren bir deneyim oldu” açıklamasında bulundu. “Her zaman oyunların ve anlattıkları hikayelerin insanları bir araya getirme konusunda eşsiz bir yeteneğe sahip olduğunu ve başka birinin deneyimine adım atmaktan hissettiğin empatinin neredeyse kilometre, kültür ve uluslar arasındaki boşluğu doldurabileceğini hissettim. Overwatch ve ilham verici topluluğu bu inancı pekiştirdi. ”

Overwatch ekibindeki zamanından önce Chu, World of Warcraft, Diablo III ve Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords gibi diğer Blizzard oyunları üzerinde çalıştı. Overwatch topluluğunda hayranlarla etkileşime girdiği ve kurgusal evrendeki karakterlerle ilgili tidbit paylaşmasıyla oyun dünyasının tanınan isimleri araasında yerini aldı.

Overwatch 2 oyununun çıkışından önce Blizzard bünyesinden ayrıldı

Overwatch’ın Başyazarı Micheal Chu’nun ayrılması, Overwatch’ın devamı olan Overwatch 2 oyununun piyasaya sürülmesinden önce oldu.

Chu ayrıca Overwatch için bir Asyalı Amerikan geliştirici olarak deneyimlerini Blizzard kahramanlarının hikayesine nasıl aktaracağını düşünmek için çok zaman harcadığını da belirtti. “Bir Asyalı Amerikan olarak, benim gibi insanları temsil eden anlatıları deneyimlemek ve onları kahraman olarak tasvir etmek istedim. Overwatch, daha kapsayıcı bir dünya vizyonunu hayata geçirme fırsatı sundu: savaşmaya değer bir gelecek umudu oldu.”

Devam oyunu temel oyunla sunulan tüm karakterleri, haritaları ve oyun modlarını içerecek olsa da Overwatch 2, hikaye odaklı gibi daha ayrıntıya dayalı içerik etrafında geliştiriliyor.

Hayranların oyunun ne zaman piyasaya sürülebileceğine dair birkaç ipucu olmasına rağmen, Blizzard Overwatch’ın devamı için resmi bir çıkış tarihi henüz açıklamadı. Yılın başlarında, PlayStation’ın Brezilya Twitter hesabından silinmiş bir yayın, oyunu 2020 yılında yayınlanacak olarak görüntülemişti.

Hayranlar muhtemelen yakın zamanda Blizzard tarafından oyunun piyasaya sürülmesiyle ilgili daha fazla bilgi alacaklar.