Ana sayfa Espor PaiN Gaming ve Tinder Partner Olduğunu Açıkladı

PaiN Gaming ve Tinder Partner Olduğunu Açıkladı

293
pain-gaming-ve-tinder-partner-oldugunu-acikladi

PaiN Gaming ve Tinder Partner Olduğunu Açıkladı! Brezilyalı espor organizasyonu paiN Gaming, sosyal tanışma uygulaması Tinder ile partner olduğunu açıkladı. Organizasyon, Tinder uygulamasının Free Fire, Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 ve Clash Royale oyunlarındaki kadrolarına sponsor olacağını duyurdu.

Anlaşma detaylarının henüz açıklanmamış olmasına rağmen, partnerliğin birçok içerik oluşturmaya açık olduğu biliniyor. Ayrıca organizasyon, Tinder Gold kodlarını tanıtım malzemesi olarak dağıtmayı; bunların kullanımı, kullanıcıların uygulamadaki premium özelliklere erişmesine izin vermeyi planlıyor. Aynı zamanda bu partnerlik forma sponsorluğunu da kapsıyor.

PaiN Gaming ile yaptığı partnerlik anlaşması Tinder uygulamasının ikinci espor sponsorluğu oldu. Bunların ilki, 2018 yılının haziran ayında sosyal uygulamanın başka bir Brezilya kuruluşu olan MIBR ile yaptığı partnerlik anlaşması oldu. MIBR ile ortaklığının avantajları arasında içerik girişimleri, canlı aktivasyonlar ve uygulamanın premium hizmetlerini hedefleyen kampanyalar yer alıyordu.

Partnerlik uygulaması olan Tinder, insan ilişkilerindeki değişiklikleri ve başka bir bireyle bir ilişki yaşama biçimine yeni bir yaklaşım getirmişti. Bu nedenle, genç nesillerle bağlantı kurmanın giderek daha ilginç ve hızlı bir yolu olan rekabetçi oyun dünyasına girmek uygulama için büyük önem taşıyordu. Çünkü profesyonel espor takımlarının en büyük takipçilerini genç kitle oluşturuyor.

Tinder gibi her sektörden yeni partnerler kazanılıyor

Espor, son birkaç yılda bu alana dahil olmak isteyen sosyal platformları kendine çekmeyi başarmış durumda. 2019 yılının ağustos ayında çokuluslu organizasyon Gen.G, kadınlardan oluşan bir Fortnite ekibiyle partnerlik adına sosyal partner uygulaması Bumble ile anlaşma yapmıştı.

PaiN Gaming’in BMW, Coca-Cola, Razer, WD BLACK ve TIM Live gibi dünya markalarıyla da partnerliği devam ediyor. Bununla birlikte Pain Gaming’i özellikle League of Legends takip eden espor taraftarları yakından tanıyorlar. Türkiye Ligi’nin uluslararası turnuvalara giden temsilcileriyle sık sık karşılaşan organizasyon sebebiyle Türkiye ve Brezilya espor taraftarları da sosyal medyadan bu dönemlerde hararetli tartışmalara girdikleri de olmuştu.