Ana sayfa Global Haberler PEGI’den Yeni Açıklayıcı İkon

PEGI’den Yeni Açıklayıcı İkon

663
PEGI’den Yeni Açıklayıcı İkon
PEGI’den Yeni Açıklayıcı İkon

PEGI’den Yeni Açıklayıcı İkon! – Hubogi Kutulu olarak satılan video oyunlarda PEGI tarafından yenileri ekleniyor. Eklenecek olan yeni açıklayıcı ikonlar oyun içinde para harcamalarının olduğu içerikleri belirten nitelikte olacak. Mikro ödeme ve oyun içi satın almalar konusunda açıklayıcı olacak bu ikonların anne babalar için faydalı olacağı düşünülüyor.

PEGI yetkililerinden Simon Little yapmış olduğu açıklamada “Ailelerin satın alacakları oyunlarda oyun içi satın alımların varlığından haberdar olmaları önemli bir konu. PEGI artık yeni ikonlar ile bu bilgiyi oyun kutuları üzerinde de belirtecek. Böylece aileler çocuklarının oyunlarda satın alımlar için harcadıkları paraları kontrol edebilecek” şeklinde konuştu.

Dijital olarak satılan oyunlarda bulunan ikonların kutulu oyunlara da gelmesi ailelerin alacakları oyunlarda daha da bilinçli olmasına yarayacak. Yeni ikon oyun içi satın alma ve mikro ödeme sistemi olan tüm oyunlarda yer alacak.

Simon Little konuşmasının devamında “oyunlar ile ilgisi olmayan ebeveynlerin bile oyun kutuları üzerinde yer alan bu basit ikonlar ile satın aldıkları oyunlarda çocuklarının harcama yapıp yapmadıklarını kontrol edecekler. Basit bir yenilikte olsa ailelerin bunun eksikliğini hissettiğinin farkındayız” diyerek PEGI’nin önemli bir konuda sorumluluğu yerine getirdiğini belirtti.