Ana sayfa Global Haberler Pillars of Eternity II: Deadfire 4 Milyon Dolarla Fig’i Memnun Etti

Pillars of Eternity II: Deadfire 4 Milyon Dolarla Fig’i Memnun Etti

1101
Pillars of Eternity II
Pillars of Eternity II: Deadfire Obsidian tarafından Fig yatırım toplama sitesinde 4 milyon dolarla desteklendi

Pillars of Eternity II Deadfire’ın yatırım toplama gününün sonu 24 Şubat’tı ve çok önemli bir sınırı geçmiş gözüküyor. Yatırım sitesi Fig, kapanışa 5 saat kala yaptığı açıklama ile, PC, MAC ve Linux’da yapılacak rol yapma oyununun, yatırım toplama sitesindeki en başarılı kampanyalardan biri olduğunu ve 4.2 milyon dolarlık yatırım toplandığını haber verdi. Fig ayrıca 2015’ten beri 4 milyon dolar sınırını geçen Shenmue (6.3 milyon dolar) ve Bloodstained: Ritual of the Night (5.5 milyon dolar) ile ilk Deadfire olduğunu da açıkladı.

Shenmue ve Bloodstained hem Fig hem de Kickstarter üzerinden yatırım topluyordu. Fig’in diğer rakiplerinden farkı, oyunun karından yatırım yapanlara pay veriyor olması. Pillars of Eternity II’den önce Fig’in en başarılı yatırım toplama kampanyası 3.8 milyon dolarla Psychonauts 2 idi.

Pillars of Eternity’nin ilk oyunu 2012’de Kickstarter’da 3.986.929 dolar toplayarak Kickstarter tarihindeki 4. oyun olma başarısını göstermişti. O günden sonra Obsidian CEO’su Feargus Urquhart Fig’in kurulmasına yardımcı olmuştı. Pillars of Eternity II, Obsidian’ın Fig’deki ilk projesi oldu. Obsidian Pillars of Eternity’den başka, Star Wars: Kinghts of the Old Republic 2, Fallout: New Vegas ve South Park: The Stick of Truth gibi bilinen ve sevilen yapımlarıyla da biliniyor.