Ana sayfa Global Haberler Playground Games Yeni Oyunu İçin Transfere Başladı

Playground Games Yeni Oyunu İçin Transfere Başladı

658
Playground Games Yeni Oyunu İçin Transfere Başladı
Playground Games Yeni Oyunu İçin Transfere Başladı

Playground Games Yeni Oyunu İçin Transfere Başladı – Hubogi Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren stüdyolar arasında yer alan Playground Games, satıldığı Microsoft ile yarış türünde yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Bunun yanı sıra yapılan habere göre Playground Games birçok farklı stüdyodan önemli isimleri kadrosuna katmaya çalışıyor.

Başta BioWare, Rocksteady Games,  Ninja Theory, EA Motive, Guerilla Games gibi stüdyolardan önemli isimlerle kadrosunu güçlendirmek isteyen Playground Games açık dünya türünde bir aksiyon oyunu üzerinde çalışıyor. Söz konusu yeni oyun şirketin yeni stüdyosu olan Leamington Spa’da yapılıyor.

Playgrounds Games yeni oyunu için kadrosuna kattığı isimlerden kesinleşenler ise EA’den çizer Scotty Brown ve Noel Lukasewich. Brown ve Lukasewich başta Star Wars Battlefront II ve Mass Effect gibi oyunlarda çalışmıştı. Ayrıca Rockstaedy’den baş senaryo yazarı Martin Lancaster’da yeni Playgrounds kadrosunda yer alacak. Stüdyonun yeni ekibinde yer alması kesinleşen son isimler ise Joe McKernan.

Playground Stüdyo direktörü Gavin Reaburn şirketin yeni kurduğu kadrodan memnun olduğunu belirtti. İddialara göre Microsoft ve Playground Games’in üzerinde çalıştıkları yeni rol yapma oyunu hakkında ayrıntılar vereceği söyleniyor.