Ana sayfa Global Haberler PlayStation Avrupa İşten Çıkarmalara Başladı!

PlayStation Avrupa İşten Çıkarmalara Başladı!

293
PlayStation Avrupa İşten Çıkarmalara Başladı!
PlayStation Avrupa İşten Çıkarmalara Başladı!

PlayStation Avrupa İşten Çıkarmalara Başladı! Uzunca bir süredir yeniden yapılanma içerisinde olan Sony, PlayStation 5’in duyurusu ile birlikte ilginç gelişmelere de başladı. Geçtiğimiz aylarda PlayStation Avrupa yöneticisi olan Jim Ryan’ın Sony Interactive Entertainment CEO’luğuna getirilmesi, Sony Worldwide Studios Başkanı Shawn Layden’in görevden ayrılmasının ardından şimdide işten çıkarma haberleri ile Sony yeniden gündemde.

Yeniden yapılanma sürecine giren şirkette bazı birimlerin kapatılması ile işten çıkarmalarda başladı. Bu hafta başında Sony Interactive Entertainment Europe onlarca kişiyi işten çıkardığını duyurdu. Bu haberin yayınlanması ile aynı zamanda Sony Interactive Entertainment America yöneticileri Londra’da PS5 hakkında yeni detayları da açıkladı.

Bu durumun planlanmış bir şey mi yoksa tamamen bir rastlantı mı olduğu bilinmiyor. Ancak durum oldukça manidar görünüyor. Sony günümüze kadar Kuzey Amerika, Avrupa ve Japonya da eşit düzeyde birimler olacak şekilde bir politika izliyordu. Ancak bu durum bugün itibariyle bozulmuş oldu. Amerika daha üst bir pozisyonda olacak gibi gözüküyor.

PlayStation Avrupa İşten Çıkarmalara Başladı! İşten çıkarma konusunda henüz Sony cephesinden resmi bir açıklama yapılmış değil ilerleyen günlerde Sony Interactive Entertainment tarafından bir açıklama yapılması bekleniyor.