Ana sayfa Global Haberler PlayStation Experience Etkinliği Bu Yılı Pas Geçiyor

PlayStation Experience Etkinliği Bu Yılı Pas Geçiyor

621
PlayStation Experience Etkinliği Bu Yılı Pas Geçiyor
PlayStation Experience Etkinliği Bu Yılı Pas Geçiyor

PlayStation Experience Etkinliği Bu Yılı Pas Geçiyor! – Hubogi Dünya genelinde gerçekleştirilen pek çok fuar ve etkinlik geride kaldı. Avrupa’nın GamesCom’dan sonra en önemli etkinlikleri arasında yer alan Paris Games Week 2018’de gözler Sony’e çevrilmişken şirketten şaşırtıcı bir haber yayınlandı. Sony aldığı karar ile bu yıl PlayStation Experience 2018 yapmayacağını açıkladı.

Geçtiğimiz 3 yıl Kuzet Amerika’da düzenlenen etkinlik 2018 yılını pas geçeceği ve yapılmayacağı kararı Sony Interactive Entertainment ekibinden Shawn Layden tarafından “2018 için, hayranlarımızın bir kısmını hayal kırıklığına uğratacağımızı biliyoruz, ama bu sene PlayStation Experience etkinliğini düzenlememeye karar verdik. Geçtiğimiz günlerde satışa çıkan Spider-Man’imiz var. Birçok yeni oyun için 2019 yılını bekliyoruz, ancak insaları bir yere toplayıp etkinliği düzenleyebilecek kadar elimizde ürün yok. Beklentileri yükseltip sonrasında karşılayamamış olmak istemiyoruz.” şeklinde açıklama yapıldı.

Bu durumun 2003 yılında olduğu gibi uzun süreli bir ayrılığa dönüşüp dönüşmeyeceği merak edilen konular arasında yer alıyor. Ancak yapım aşamasındaki oyunlar ve PlayStation 4 için çıkacak olan oyunların E3 ve GamesCom’da duyurulması 2019 yılında PlayStation Experience’nin döneceği sinyallerini veriyor.