Ana sayfa Global Haberler Pokemon GO Gelirini Katlamaya Devam Ediyor

Pokemon GO Gelirini Katlamaya Devam Ediyor

602
Pokemon GO Gelirini Katlamaya Devam Ediyor
Pokemon GO Gelirini Katlamaya Devam Ediyor

Pokemon GO Gelirini Katlamaya Devam Ediyor! – Hubogi 2016 yılında yayınlanan mobil tabanlı Pokemon GO oyunu her geçen gün para kazancını arttırmaya devam ediyor. Nintendo Pokemon GO oyunundan geçtiğimiz ay 84,4 milyon dolar kazanç elde etti.

2016 yılı Temmuz ayında yayınlanan ve büyük bir fenomen haline dönüşen Pokemon GO oyunu ülkemizde de büyük ilgi görmüş ve milyonlarca oyuncu tarafından oynanmıştı. Mobil tabanlı bir oyun olan Pokemon GO çıkış tarihinden itibaren kısa süre içerisinde dünya genelinde milyonlarca oyuncuya ulaştı. Her ne kadar ülkemizde popülaritesini kaybetse de dünya genelinde oldukça fazla hayranı bulunuyor. Eylül ayında oyun dünya genlinde 8,86 milyon indirme sayısına ulaştı ve bir rekora imza attı. Oyun çıkış tarihi olan Temmuz 2016’dan beri yaklaşık 2,01 milyar dolar hasılat elde etti.

Aradan geçen iki yılın ardından Pokemon GO hayranları daha kapsamlı, büyük ve gelişmiş bir Pokemon GO oyunu bekliyor. Nintendo cephesinde bu istek hakkında bir geri dönüş yapılmazken gelecekte oyunun yeni bir versiyonunun yayınlanıp yayınlanmayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor.