Ana sayfa Global Haberler Project Stream ile İlgili Ayrıntılar Açıklandı

Project Stream ile İlgili Ayrıntılar Açıklandı

785
Project Stream ile İlgili Ayrıntılar Açıklandı
Project Stream ile İlgili Ayrıntılar Açıklandı

Project Stream ile İlgili Ayrıntılar Açıklandı. Oyun sektörünü sevindirecek yeni projesiyle Google, Project Stream adlı Chrome web tarayıcısı üzerinden oyun oynama imkanı sağlayacak yeni projesinin ilk adımlarını attı.

Google, Chrome web tarayıcısı üzerinden yeni bir hizmet olan Project Stream’in beta testlerine başladı. Google-Ubisoft ortaklığıyla başlatılan proje, Assassin’s Creed Odyssey oyunu ile başlanılacak özel hizmetin test duyurularını resmi blog sayfalarında yayınlandı. Google 5 Ekim’den başlayarak, kayıt formu aracılığıyla kaydolmuş olan sınırlı sayıdaki kullanıcıyla testlere başlayacak.

Ayrıca, test süresi boyunca Chrome üzerinden Assassin’s Creed Odyssey oynamak tamamen ücretsiz olacak. Google, test süresi boyunca kullanıcıların bilgilerini alıp, değerlendiriyor olacak.

Google en iyi sonuçları alabilmek için, yeni nesil bir içerik (gişe rekorları kıran Assassin’s Creed Odyssey) ile birlikte kaliteli etkileşim için maksimum sıfıra yakın bir gecikme payı olabileceğini belirtti. Test süresi boyunca karşılaşılacak sıkıntıları en aza indirgemek için tüm test kullanıcılarının en az 17 yaşında olmaları ve evlerinde kurulu en az 25Mbps internet hızına sahip olmalarını talep ediliyor.

Google tarayıcı tabanlı oyun akışını, ABD’nin en çok kullanılan web tarayıcısı aracılığıyla devamlılığını tutturur ve istediği sonuçlara ulaşırsa proje, oyun endüstrisini derinden etkileyebilir.

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!