Ana sayfa Global Haberler PS4 PlayStation Plus Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

PS4 PlayStation Plus Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

1934
PS4 Playstation Plus Hakkında Bilinmesi Gerekenler!
PS4 Playstation Plus Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

PS4 PlayStation Plus Hakkında Bilinmesi Gerekenler! Ücretsiz Oyunlar, Online Oyunlar Ve Dahası… Zamanında oyun oynamak çocuk işiydi: CD’yi yerleştir, başlat düğmesine bas, arkana yaslanıp oyunun keyfini çıkar. Ancak şu günlerde bu iş oldukça karışık bir hal aldı. Günümüzün en popüler oyunlarından olan Overwatch, Destiny 2, GTA Online gibi oyunlar ve oyun modları bile internet bağlantısı olmadan oynanamıyor ve PS4’teki çoğu oyunu online oynamak için birşeye daha ihtiyacınız olacak: PlayStation Plus üyeliği.
Fakat endişelenmeyin, yan kesici misali her ay cüzdanınızı boşaltacak cinsten bir sistem değil. PS Plus, üyelik için ödediğiniz paranın hakkını fazlasıyla veriyor. İşte Playstation Plus hakkında bilmeniz gereken her şey.

Online Oyunlar

PlayStation Plus, Sony’nin çok oyunculu oyunları online oynamanıza olanak sağlayan bir servis. Eğer marketteki en popüler oyunları oynayacaksanız, üyelik almaktan başka çareniz yok. Diyorsanız ki “Kardeşim ben online oyun oynamam zaten”, o zaman üyelik satın almadan da offline oyunların çoğunu oynamaya devam edebilirsiniz. Oyun harici Netflix, Spotify gibi mecraları kullanmak için de PS Plus üyeliği satın almanıza gerek yok. Bilmeniz gereken bir şey daha var ki, Fortnite: Battle Royale ya da Smite gibi ücretsiz oynanabilen online oyunlar için de üyelik satın almanıza gerek yok.
Ancak her halürkarda internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.

Ücretsiz Oyunlar

Online oyunların dışında, PS Plus üyeliğine sahip olmanın bir diğer avantajı ise her ay belirli oyunları ücretsiz olarak indirebilmek. Genellikle, her PS4, PS3 ve PS Vita satın alımınızla iki oyunu cihazınızla birlikte size teslim edilir. Bazı oyunlar Cross-Buy olarak geçer. Cross-Buy oyunlar ise birden fazla sistem üzerinden oynanabilir. Bu da demek oluyor ki, PS4 oyuncuları belirli aylarda üç veya dört oyun alabilecekler.
Şu da göz ardı edilmemelidir ki Sony’nin şimdiye kadar ücretsiz olarak verdiği oyunlar hayal kırıklığına uğratmayacak cinsten oyunlardı. Bloodborne’undan Ratchet & Clank’ine, Metal Gear Solid V’inden XCOM 2’sine yüksek kalitede muazzam oyunlar…

PS Plus üyeleri için ücretsiz oyunlar konusunda birkaç dezavantaj da var. Eğer üyeliğinizi sonlandıracak olursanız, aboneliğinizi yenileyene kadar ücretsiz oyunlarınızı oynayamayacaksınız. Ayrıca 8 Mart 2019’dan sonra bu sistem, PS3 ve PS Vita için ücretsiz oyunlar sunmayacak.

Buna rağmen, sadece PS4 oyunlarının değeri PS Plus üyeliğinin fiyatından çok daha fazla, bu nedenle size ücretsiz olarak sunulan oyunların birkaç tanesini bile oynasanız paranızın karşılığını fazlasıyla alacaksınız.

PS4 PlayStation Plus Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

PS Plus-Özel İndirimleri

Sony her Salı, PlayStation Store’da seçili oyunlarda haftalık indirimler sunuyor. Ayrıca, PS Plus üyelerine özel indirimler ve indirim oranları da veriliyor. Dijital oyun koleksiyoncusuysanız bu indirimlerle büyük ölçüde tasarruf edeceksinizdir.

PlayStation Plus Aboneliği Ücretlendirmeleri

Abonelikler için ne kadar uzun süre taahhüt yaparsanız, o kadar avantajda olursunuz. Fiyatlandırmalar ise şu şekilde.

  • 14 Gün Deneme — Ücretsiz
  • Bir Aylık – 23,99 TL
  • Üç Aylık – 74,99 TL
  • Bir Yıllık – 179,99 TL

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!