Ana sayfa Espor PUBG Corparation Wuhan’a Bağışta Bulundu!

PUBG Corparation Wuhan’a Bağışta Bulundu!

291
PUBG Corparation Wuhan’a Bağışta Bulundu!
PUBG Corparation Wuhan’a Bağışta Bulundu! - HUBOGI

PUBG Corparation Wuhan’a Bağışta Bulundu! Oyun firmaları ve e spor takımları Korona virüsünün ortaya çıktığı Wuhan şehrine bağışlarda bulunmaya devam ediyor. Yaklaşık 45 gündür tüm dünyayı etkileyen Wuhan Korona Virüsü Çin ve çevre ülkelerde gerçekleşecek olan birçok espor etkinliğinin ertelenmesine sebep olmuştu. Bu olaylar sonrasında oyun ve e spor sektöründen takımlar ve tanınmış firmalar Wuhan şehrindeki insanlara yardım bağışlarında bulundular.

Bu şirket ve organizasyonlar arasında PUBG Corparation, Tencent, Smilegate, FunPlus Phoenixve eStar Gaming gibi e spor takımları milyonlarca Yuan bağışta bulundular. Bağış yapan şirketlerden PUBG 430 bin dolar, FunPlus Phoenix 290 bin dolar, eStar Gaming ise 71 bin dolar bağışta bulundu.

Bağışta bulunan şirketlerden olan Weibo yaptığı açıklamada “Salgın insanların kalplerini etkiliyor ve aşk sınır tanımıyor. Salgının kontrol altına alınması ve önlenmesi konusunda çalışan tüm tıbbi çalışanlara ve personele saygılarımızı sunmak istiyoruz.” Sözlerine yer verdi.

Korona virüsü sebebiyle Çin ve çevre ülkelerde birçok etkinlik ertelendi. Bu etkinlikler arasında Overwatch League Çin ayağı, PUBG elemeleri gibi organizasyonlar bulunuyor. Alınan karar sonrasında League of Legends LPL liginin seyircisiz oynanmasına karar verilmişti. Virüs sonrasında birçok e spor takımı evlerini Çin’in dışına taşıma kararı da almıştı.

Wuhan Korona virüsünün paylaşılan son verilere göre 28 binden fazla kişiye bulaştı ve 565 insanın ölümüne sebep olduğu belirtildi. Ayrıca şuan itibariyle iptal edilen organizasyonlar dışında birçok organizasyonunda ertelenmesi söz konusu. Salgın sebebiyle Çin’i terk eden e spor takımlarının sayısı da artıyor. Seyircisiz olarak oynanmasına karar verilen LPL’in nasıl bir sezon geçireceği de merak ediliyor.

PUBG Corparation Wuhan’a Bağışta Bulundu!

Tanınmış şirketlerin, e spor takımlarının ve organizasyonların Korona virüsünün ortaya çıktığı Wuhan şehrine yaptığı bağışların sayısı da her geçen gün artıyor. Son olarak PUBG Corparation şirketi 3 milyon Yuan bağışta bulundu.

Salgının oyun dünyasına ve e spora olan etkisi her geçen gün artıyor. Çin ve yakın ülkelerdeki e spor etkinlikleri neredeyse tamamen bitmiş durumda. Bu durumun ne kadar süreceği ve etkinliklerin geleceğinin ne olacağı merak edilen konular arasında yer alıyor.