Ana sayfa Espor PUBG Espor Başkanı Riot Games Kore’ye Geri Döndü

PUBG Espor Başkanı Riot Games Kore’ye Geri Döndü

298
pubg-espor-baskani-riot-games-koreye-geri-dondu

PUBG Espor Başkanı Riot Games Kore’ye Geri Döndü! PUBG Corp. Eski Espor Müdürü Jake “The Jaker” Sin, espor özel projelerinin yönetimi üstlenmek için Riot Games Kore’ye göndüğünü Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Yaptığı duyuruda yeni rolünün, Güney Kore’deki League of Legends espor projelerini yönetmek olacağını açıkladı. Bununla birlikte şirketin yeni içerikleri için espor programları başlatma çalışmaları yapacağını da belirtti.

Twitter hesabından yeni işini duyuran Sin, Resmi olarak bugün, Riot Games Seul’a geri döndüğümü paylaştığım için heyecanlıyım! Espor Özel Projeler Lideri olarak, Riot’un yeni oyunlarını espora dahil etmenin yanı sıra Riot Games Kore’ye destek vereceğim. Beni Riot Games esporda takip etmeye devam edin.” açıklamasında bulundu. Yaptığı paylaşım üzerine birçok güzel etkileşim alan Sin, bu yeni pozisyonu için oldukça heyecanlı gözüküyor.

Sin daha önce Riot’da üç yıl boyunca espor yöneticisi olarak çalıştı ve 2017 yılında ayrıldı. 2018 yılında Espor Direktörü olarak PUBG Corp.’a katıldı ve geçen yılın sonunda şirketten ayrıldı.

Jake Sin, PUBG bünyesinden ayrıldığını da Twitter hesabı üzerinden duyurmuştu: “PUBG’den ayrılıyorum. Küçük ekibimin sadece bir yılda başarabildiği işlerden inanılmaz gurur duyuyorum. Tabii ki daha iyi yapılmasını dilediğim pek çok şey var, ama bunlar benim erişimimin çok ötesinde şirket çapında kaynakların yapması gereken şeyler olabilir.” 

Riot Games yeni oyunlarıyla espora daha fazla katılacak

Riot Games’in Teamfigthts Tactics ile başlayan ve son zamanlarda League of Legends evreninde yer alan bir kart oyunu Legends of Runeterra’nın lansmanıyla devam eden yeni oyun projelerinde espor desteği alması bekleniyordu. Bununla birlikte bünyesine kattığı Jake Sin, bu işlerle ilgilenerek şirketin espor geleceğine katkı sağlayacak. Aynı zamanda League of Legends oyununun mobil versiyonun da geliştirmesiyle birlikte tüm espor türlerine sahip olması bekleniyor.