Ana sayfa Espor PUBG Mobile Club Open İzlenme Rakamları Açıklandı

PUBG Mobile Club Open İzlenme Rakamları Açıklandı

287
pubg mobile open club izleyici rakamları

Mobil esporun yükselişi tam gaz devam ediyor. Son olarak PUBG Mobile Club Open etkinliği 500 bin üzeri kişi tarafından izlendi. Bu rakam normal bir CS: GO turnuvasından daha fazla oldu.

PUBG Mobile Club Open izleyici sayıları!

Esporda yıllardır süre gelen PC oyunlarının egemenliğine karşı, mobil espor oyunları da büyük bir yükselişe geçti. Bu ay içerisinde düzenlenen PUBG Mobile Club Open, sonbahar etkinliğinde 525 bin izleyiciye ulaşmayı başardı. 40 saat boyunca yayınlanan turnuva ortalama olarak 180 bin kişi tarafından takip edildi ve 15 farklı dilde yayın yapıldı.

İlkbaharda düzenlenen etkinlikte 597 bin izleyiciye ulaşılmıştı. 34 saatlik yayın serüveni boyunca ortalama 221 bin kişi etkinliği takip etti ve o dönem 10 farklı dilde yayınlanmıştı. Sadece bu rakamlar bile CS: GO turnuvalarının çok üzerinde bir izleyici kitlesi olduğu anlamına geliyor.

pubg mobile open club izleyici sayıları

Türkiye’de ciddi bir potansiyel var!

PUBG’nin PC versiyonu özellikle Asya ülkelerinde çok popüler. Ancak PUBG Mobile ülkemiz de başta olmak üzere birçok ülkede hâlâ zirvede yer alan bir oyun. Öyle ki espor ile ilgisi olsun olmasın neredeyse tüm telefonlara en az bir kere girmiştir. Bunda PUBG Türkiye‘nin Türkiye pazarında çok ciddi çalışmalar yapması da rol oynuyor. Oyuncularla sürekli iletişim halinde olan PUBG, onlar için özel etkinlikler düzenliyor.

Bugüne kadar 600 milyondan daha fazla indirilen PUBG Mobile, bu sene 2,5 milyon dolar ödül dağıttı. Yapımcı firma, 2020 senesinde espor etkinliklerinde çıtayı yükselterek tam 5 milyon dolar ödül dağıtmaya hazırlanıyor. Anlaşılan önümüzdeki dönemde mobil esporu daha fazla konuşacağız.