Ana sayfa Global Haberler PUBG PlayStation İle Anlaşma Yolunda

PUBG PlayStation İle Anlaşma Yolunda

1326
PUBG PlayStation İle Anlaşma Yolunda
PUBG PlayStation İle Anlaşma Yolunda

PUBG PlayStation İle Anlaşma Yolunda – Hubogi Bluehole firmasının %20 hissesini elinde bulunduran Chang Byung – Gyu vermiş olduğu röportajda PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın diğer platformlarda da yer alması için görüşmelere başladıklarını belirtti.

Son dönemlerde rekordan rekora koşan PUBG şimdi de oyuncu ağını daha da genişletmek için kolları sıvamış gibi gözüküyor. Konsol firmaları ile anlaşmaya varmak isteyen yapımcı Bluehole, Chang Byung – gyu’nun vermiş olduğu röportajında özellikle Sony ismini vurgulayarak oyunun PlayStation 4’te yer almasını istediğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft’un PlayerUnknown’s Battlegrounds’u Xbox’a özel olarak yayınlayacağını duymuştuk. Bunun üzerine Byung – gyu konsol platformunda oyunun daha da yayılmasını ve oynanmasını istiyor olacak ki hedefini Sony ile anlaşmaya dikmiş durumda.

PUBG PlayStation İle Anlaşma Yolunda Öte yandan konsol platformunda oyunun Xbox’dan sonra sadece PlayStation’a geleceğini söylemek doğru olmaz. Büyük ihtimal ile Nintendo Switch’de de PlayerUnknown’s Battlegrounds’u görceğimizi söyleyebiliriz.

Sürekli rekorlara ve adından söz ettirmesine alıştığımız PlayerUnknown’s Battlegrounds’un böyle bir adımda bulunması bizleri şaşırtmadı, aksine her zaman gelişime ve büyümeye odaklı olan Bluehole’dan beklenen bir hamleydi. Byung – Gyu’nun röportajından ibaret olan bu haberin önümüzdeki günlerde gerçeğe ve şirketler arasında imzalanan, açıklanan resmi bir ortaklığa dönüşmesini bekliyoruz.