Ana sayfa Global Haberler PUBG Rekor Kırarak İsim Değişikliğine Gidiyor

PUBG Rekor Kırarak İsim Değişikliğine Gidiyor

1883
PUBG Rekor Kırarak İsim Değişikliğine Gidiyor
PUBG Rekor Kırarak İsim Değişikliğine Gidiyor

PUBG Rekor Kırarak İsim Değişikliğine Gidiyor – Hubogi Bluehole Inc oyunu PlayerUnknown Battlegrounds’un 15 milyon adet sattığını açıkladığı gün aynı anda Steam’de iki milyon eş zamanlı oyuncuyu geçti.

Resmi Steam verilerine göre, PlayerUnknown Battlegrounds son 24 saat içinde 2.016.498 oyuncu ile zirveye ulaştı. Aynı dönemde Dota 2, 622.839 oyuncuya ulaştı. PUBG’nin eş zamanlı zirve noktası, Dota 2 tarafından belirlenen uzun süren rekorun 700.000 üzerine çıktı ve artık her gün üç kat daha fazla oyuncu çekiyor. Bununla birlikte Steam üzerinde önemli bir farkla en popüler oyun haline geldi.

Bluehole Studio geçtiğimiz günlerde PUBG’ın Xbox One’a geleceğini ve PlayStation 4 sürümüyle ilgili Sony ile görüşmeler yaptığını, yani yaratıcı yönetmen Brendan Greene’in 100 milyon kullanıcıya ulaşmanın her geçen gün daha da büyük olasılıkla yaklaştığını açıkladı.

PUBG Rekor Kırarak İsim Değişikliğine Gidiyor Avusturalya’nın içerik değerlendirme sayfasında ortaya çıkan bilgiye göre oyunun adı ilerleyen dönemlerde “PlayerUnknown’s Battlegrounds: The Ultimate Life & Death Fight” olarak değişebilir. Geliştiricilerin neden böyle bir karar aldığını bilmiyoruz ancak oyunun bu isimle birlikte kendisini daha iyi anlatabileceği belli oluyor. Ayrıca ünlü oyun Avustralya’da alabileceği en yüksek ikinci derecelendirmeyi aldı. MA15+ derecelendirilmesi ile piyasaya sürülmesi beklenen oyunu 15 yaşından küçükler ebeveyn denetimi olsa bile oynayamıyor. Görünüşe göre Avustralya Hükümeti oyunda yer alan şiddet öğesini göz ardı etmemiş.

Bu arada oyun isminin, oyunun çıkış döneminde değişeceğini belirtelim. Yani PlayerUnknown’s Battlegrounds: The Ultimate Life & Death Fight ismi ile oyunun Xbox One çıkışında karşılaşacağız.