Ana sayfa Espor Razer CEO’su Espor ve Oyun Sektörüne Yatırım Yapıyor!

Razer CEO’su Espor ve Oyun Sektörüne Yatırım Yapıyor!

386
Razer CEO’su Espor ve Oyun Sektörüne Yatırım Yapıyor!
Razer CEO’su Espor ve Oyun Sektörüne Yatırım Yapıyor!

Razer CEO’su Espor ve Oyun Sektörüne Yatırım Yapıyor! Razer’in kurucu ortaklarından olan Min-Liang Tan, oyunculuğun ve espor kültürünün gelişmesi için Singapur’da 7 milyon dolarlık bir yatırımda bulunacağını açıkladı.

Min-Liang Tan resmi Facebook sayfası üzerinden yaptığı açıklamasında bu yatırımı bir anda yapmak yerine belirli bir düzen içerisinde yapmayı planlıyor. Toplamda 7 milyon liralık yatırım yapacak olan Tan, bu ödemeyi 12 aylık bir periyotta düzenli olarak yapacak. Bu yatırım gerek espor takımlarına, gerekse espora ve oyun sektörüne yardımda bulunan şirketlere destek amacı ile kullanılacak.

Razer CEO’su Espor ve Oyun Sektörüne Yatırım Yapıyor! Öte yandan Tan geçtiğimiz hafta yapılan “espor, spor sayılmamalıdır” yazısının üzerine böyle bir yatırım yapmaya karar verdiğini paylaştığı yazısının sonunda belirtti. Singapur da Razer’in önde gelen en büyük elektronik spor markaları arasında olduğunu belirten Tan, ülkesinde espor ve oyun sektörünün gelişimi için can attığını da belirtti.