Ana sayfa Global Haberler Razer Mobil Oyun Sektörü Haberlerini Doğruladı

Razer Mobil Oyun Sektörü Haberlerini Doğruladı

968
Razer Mobil Oyun Sektörü Haberlerini Doğruladı
Razer Mobil Oyun Sektörü Haberlerini Doğruladı

Razer Mobil Oyun Sektörü Haberlerini Doğruladı – Hubogi PC oyun çevre birimleri üretimi yapan ünlü şirket Razer, mobil oyun sektöründe büyük bir adım atacağı yönündeki haberleri resmi ağızdan doğruladı.

South China Morning Post’a konuşan Razer CEO’su Min – Liang Tan, mobil pazarın şirket için büyük bir fırsat olduğunu belirten Tan ayrıca mobil oyuncuların ihtiyaçlarına yönelik özellikle cihaz ve yazılımlarda büyük eksiklikler olduğunu iddia etti.

Liang Tan devam eden konuşmasında “İlk oyun bilgisayarlarına bakıldığında oyuncular için gerçek anlamda hiçbir ürün ve hizmet yoktu. Benzer şekilde şu an mobil platformlarda oyuncuların ihtiyaçları doğrultusunda herhangi bir mobil cihaz ya da yazılım platformu bulunuyor.” diyen Liang Tan mobil pazar sektörünün bu halden kurtulması gerektiğini ve bununda Razer için büyük bir fırsat olduğunu sözlerine ekledi.

Genişleme planları içerisinde olan şirket geçtiğimiz aylar içerisinde mobil cihazlar için mobil telekomünikasyon ve internet servis sağlayıcısı Three büyük bir ortaklık kurdu. Bu ortaklığın dünya genelinde oyuncular için mobil cihazlar, tarifeler ve hizmetlerin düzenleneceği bir çalışma olacağını belirten Razer mobil oyun sektöründe de ses getirecek ilk adımı attığını söylemek yanlış olmaz.

Razer Mobil Oyun Sektörü Haberlerini Doğruladı  Min – Liang Tan konuşmasında “gelecekteki mobil cihazlar konusunda Three ile birlikte çalışacaklarını da belirtti. Geçtiğimiz aylarda akıllı telefon üreticisi Nextbit’i satın alan Razer, daha önceki senelerde ise Android konsolu olan Ouya’yı satın almıştı.

Emin adımlar ile mobil oyun sektöründeki eksikliği kapamayı hedefleyen Razer yakın gelecekte büyük tanıtımlar ile mobil oyun ve çevre birimi piyasasını ele geçirecek gibi gözüküyor.