Ana sayfa Global Haberler Real Madrid Yenilenecek Stadyumunun Espor Arenasını Açıkladı

Real Madrid Yenilenecek Stadyumunun Espor Arenasını Açıkladı

650
Real Madrid Yenilenecek Stadyumunun Espor Arenasını Açıkladı
Real Madrid Yenilenecek Stadyumunun Espor Arenasını Açıkladı

  Real Madrid Yenilenecek Stadyumunun Espor Arenasını Açıkladı. İspanyol Futbol Kulübü Real Madrid, Pazar günü açıkladığı, 2019’da inşaatına başlanacak olan yeniden tasarlanan Santiago Bernabéu stadyum planında bir espor arenasını olacağını da açıkladı.

Real Madrid, Madrid, İspanya’daki 70 yıllık stadyumu kontrollerden geçirecek ve bir dizi modern olanaklarla donatacak olan 525M€ (617.2M$)’luk yenileme projesini duyurdu. Real Madrid’in yayınladığı resmi videoda, stadyum içerisindeki espor alanında monitörlerin önünde oynayan iki espor takımıyla, arkalarında oyun ve takım görüntülerini gösteren büyük ekranlarla dolu bir alan gösteriliyor.

Real Madrid, espor sektörüne giren geleneksel futbol takımları söz konusu olduğunda, her zaman konuya sıcak bakmayan takımlardan biri oldu. Takımdan ayrı olarak, eski Real Madrid oyuncusu Álvaro Arbeloa İspanyol profesyonel League of Legends takımı Origen’a yatırımcı oldu.

Espor etkinliklerine ev sahipliği yapmak, genişletilmiş stadyum için elbette bir başka gelir akışı sağlayacaktır. İnşaatın tamamlanmasının üç buçuk yılı bulacağı tahmin ediliyor.

Real Madrid’in planı, geçen yıl yeni stadyum tamamlandıktan sonra konserler ve NFL oyunlarının yanı sıra espor turnuvalarına da ev sahipliği yapmayı planlayan İngiltere Futbol Kulübü Tottenham Hotspur’ın planıyla oldukça benziyor. Londra merkezli kulüp, stadyumun 60.000 kişilik kapasitesi göz önüne bulundurulduğunda, futbol dışı etkinlik başına 3M£ (3.9 M$)’ dan daha fazla gelir sağlayacağına inanılıyor.

 Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!