Ana sayfa Türkiye'den Haberler Recontact 22 Milyon TL Yatırım Aldı

Recontact 22 Milyon TL Yatırım Aldı

1015
Recontact 22 Milyon TL Yatırım Aldı
Recontact 22 Milyon TL Yatırım Aldı

Recontact 22 Milyon TL Yatırım Aldı! – Hubogi 2015 yılında Eray Dinç ve Simay Dinç tarafından kurulan, Recontact: İstanbul ve Recontact İstanbul: Eyes of Sky oyunlarının geliştiricisi şirket Recontact, 22 milyon TL değerinde yatırım aldı. iOS platformunda 80 milyon kişiye ulaşmayı başaran Recontact:Istanbul, 2016 yılının da en iyileri arasında yer aldı.

Ahmet Ümit’in senaryo danışmanlığı yaptığı, Fikret Kuşkan’ın ise başrolünü oynadığı Apple tarafından dünyanın ilk sinematografik mobil oyunu olarak lanse edilen Recontact’in ikinci oyunları Recontact:Istanbul Eyes of Sky ise uluslararası bir çok önemli yarışmadan ödülle döndü.

Türk girişimciler tarafından geliştirilen, videolar ile yaratılan yeni bir akımın öncüsü olan Recontact, Hande Enes ve Akın Babayiğit tarafından da 1 milyon 750 bin TL değerinde yatırım aldı. Hande Enes ile bir araya geldikleri için şanslı olduklarını belirten Recontact ekibi, böylesine vizyoner bir kadın yatırımcı olmasını piyasalardaki dalgalanmalara rağmen Türk oyun sektörü için çok önemli bir hareket olduğunu vurguladı.

Yeni Oyun Londra’da Geçecek

Recontact şirketinin üçüncü ve yeni çıkacak oyunu Recontact:London’ın çekimlerine 2019 yılında başlanacağı açıklandı. Şirket aynı zamanda 2019 yılı içinde Londra’da da bir ofis açmayı planladıklarını belirtti.