Ana sayfa Türkiye'den Haberler Recontact Istanbul 2 Eyes Of Sky Geliyor

Recontact Istanbul 2 Eyes Of Sky Geliyor

2017
Recontact Istanbul 2 Eyes Of Sky
Recontact Istanbul 2 Eyes Of Sky

Recontact Istanbul 2 Eyes Of Sky Geliyor! Bu habere oldukça dikkat etmenizi istiyoruz. Ödüllü ve oldukça başarılı bir çıkış yapan ilk oyun Recontact İstanbul, serinin ikinci oyununda çok daha şaşalı bir şekilde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Konuya tam olarak hakim olmanız açısından önce 2015 yılına geri dönelim ve size Recontact İstanbul’u anlatalım diyoruz.

RECONTACT ISTANBUL 2 EYES OF SKY ÖNCESİ

Recontact İstanbul 2 Eyes Of Sky

İstanbul sokaklarında çekilen gizli kamera görüntüleri üzerinden “şüpheliyi” ya da “zanlıyı” bulmanızı bekleyen oyun, sinematik yapısı ile oldukça dikkat çekmişti. Oyunda her biri Beyoğlu ve çevresinde çekilmiş 10 farklı görüntü için kullanıcılardan tarif edilen kriterlere uyan kişiyi bulmaları bekleniyor. Kullanıcılar şüphelinin kadrajda olduklarını düşündüğünde ekrana dokunuyor ve ‘zoom’ yaparak kadrajdaki bir kişiyi seçiyor. Oyunda yanıldığınız her 2 tercih için 60 saniye kadar beklemeniz gerekiyor. Recontact İstanbul’un App Store etkileşim sayısı ise 60 milyon kullanıcıya yakın!

Recontact İstanbul 2 Eyes Of Sky

Oyunun Mottosu! Kayıt altındaki bir şehirde gözetleyen miyiz yoksa gözetlenen mi?

Oyunun çıkış noktası ise Recontact serisinin yaratıcı beyni olan Eray Dinç’in yazdığı bir polisiye uzun metraj film projesinin filmden çıkarak sinamatik bir mobil oyun yapma fikrine evrilmesi ile oluşmuş.

Kayıt altındaki bir şehirde bu sefer Fikret Kuşkan başrolde!

Recontact Istanbul 2 Eyes Of Sky! Dünyanın ilk sinematik mobil oyunu” İlk oyunun yapımcısı, yönetmen Eray Dinç‘in Recontact İstanbul’un devamı olan yeni oyunu ile ilgili şöyle bir konumlandırma yapıyor; “Dünyanın ilk sinematik mobil oyunu”! Recontact İstanbul 2: Eyes of Sky, tamamen sinematografik olarak yaratılmış bir dünyada geçiyor. Senaryosundan profesyonel oyuncu kadrosuna kadar yapımın her aşamasında bir filmi aratmayan Recontact İstanbul 2: Eyes of Sky’ın senaryo danışmanı, Ahmet Ümit, başrol oyuncusu ise Fikret Kuşkan.

Tüm kadroya baktığımızda ise; Fikret Kuşkan dışında, Boysan, Gökçe Suyabatmaz, Emre Mutlu, Halim Ercan gibi tanınmış aktör ve aktrisler var. Tamamı Türk ekip tarafından geliştirilen oyunun senaristliğini, yönetmenliğini ve oyun tasarımını Eray Dinç; yapımcılığını Simay Dinç (Eray ve Simay Kardeşler), geliştiriciliğini Can Aksoy; müziklerini Sertaç Özgümüş ve Güntaç Özdemir; görüntü yönetmenliğini Firar Güney Kayran yapıyor.

İstanbul’u dünyaya yeniden tanıtmak isteyen ekip ilk oyunları olan Recontact İstanbul ile uluslararası arenada büyük başarı yakalamıştı. 153 ülkede en iyi yeni oyunlar listesinde sergilenen Recontact İstanbul’un App Store etkileşim sayısı 60 milyon kullanıcıya ulaştı. Sinema ve teknolojinin kesişimindeki yenilikçiliğiyle ses getiren oyun, birçok galeride sergilendi ve 9 Haziran 2017’de New Media Film Festival Los Angeles’da The Best New Media Art Ödülü’nü aldı.

Temmuz ayında çıkması planlanan Recontact Istanbul 2 Eyes Of Sky, daha çıkmadan bir çok büyük markanında dikkatini çekmiş durumda. Mobil oyun sektöründe bağımsız yapımlar arasında çok farklı bir çizgi ile adından çokça söz ettiren bu yapımda, özellikle oyun sektörüne yatırım yapmak isteyen firmalar oyunun içinde yer almak için çalışıyor. Bizce de oyun içi entegrasyon düşünen ve bu sektöre yatırım yapacak firmalar için kaçırılmaması gereken bir fırsat, çünkü her oyunda böylesi bir kaliteyi, realiteyi ve farklı tatları bir arada bulmak kolay olmayacaktır.