Ana sayfa Türkiye'den Haberler Recontact İstanbul Geri Dönüyor!

Recontact İstanbul Geri Dönüyor!

1304
Recontact İstanbul Geri Dönüyor!
Recontact İstanbul Geri Dönüyor!

Recontact İstanbul Geri Dönüyor! – Hubogi App Store Türkiye’de yılın oyunu seçilen, Los Angeles New Media Film Festivalinde En iyi Uygulama kategorisinde birinci olan Recontact: İstanbul serisinin ikinci oyunu Eyes Of Sky karşınızda.

İNTERAKTİF MOBİL SİNEMA

Dünya’nın ilk sinematografik mobil oyunu olan Eyes of Sky, size yepyeni bir interaktif sinema deneyimi yaşatacak.

Sadece ara videolarının gerçek olduğu fakat oyun tasarımlarının fotografik veya animasyonla yetinildiği eski tip video oyunların aksine Eyes of Sky, videoların müdahale edilebilir interaktif bir yapısının olduğu, tamamen gerçek mekanlarda ve gerçek sinema oyuncularıyla hazırlanan bir polisiye maceradır. Başkomiser Ersin ile (Fikret Kuşkan) kapsamlı bir cinayet soruşturmasına tanıklık etmekle kalmayıp doğrudan bu soruşturmanın başrolü olacağınız daha önce hiç deneyimlemediğiniz bir mobil sinema sizleri bekliyor.

Recontact İstanbul Geri Dönüyor!  Dünyanın en gizemli şehri İstanbul ise tüm tarihi dokusu ve sırlarıyla bu oyuna ev sahipliği yapıyor.

 

YENİLİKÇİ BİR EKİPTEN YENİ MEDYA SANATI

Eyes of Sky’ın yönetmenliğini oyun tasarımını ve senaryosunu yeni medya sanatçısı Eray Dinç üstleniyor.

Yapımcılık koltuğunda da Oyunder yönetim kurulu üyesi ve Women in Games Turkiye’nin kurucusu Simay Dinç var. Oyunun geliştiricisi ve yazılımın başındaki kişi ise deneyimli Developer Can Aksoy. Müziklerin tamamı da özgün olarak Kaydedenler Kulübü tarafından Sertaç Özgümüş ve Güntaç Özdemir tarafından kaydedildi.

 

İNTERAKTİF POLİSİYE SİMÜLASYON

Eşkali verilen şüphelileri güvenlik kameralarını inceleyerek bulmaya çalışacağınız, sorgulamalar yapıp şüpheli cevapları tespit edeceğiniz ve deşifre edilmiş yüzlerce fotoğraf, video ve günlük ile soruşturmayla ilgili ipuçları toplayacağınız tam kapsamlı bir polisiye simülasyonla dikkatinizi, sabrınızı ve zekanızı test edip sınırlarınızı zorlamaya çalışın.

Recontact İstanbul Geri Dönüyor!  Fikret Kuşkan, Haldun Boysan, Gökçe Suyabatmaz, Emre Mutlu ve Halim Ercan gibi önemli sinema ve tiyatro oyuncularını bir araya getiren Eyes of Sky’ın senaryo doktorluğunu ve danışmanlığını da dünyaca ünlü polisiye yazar Ahmet Ümit üstleniyor.

 

YENİLENEN OYUN DİNAMİKLERİ

Recontact İstanbul II: Eyes Of Sky’ın artık yepyeni bir oyun dinamiği var. O da size özel sezgi seviyeniz. Oyun içerisinde yapacağınız her yanlış hamle, size verilen sezgi seviyenizi yavaş yavaş tüketmenize neden olacak. O yüzden güvenlik kameralarını incelerken, şüphelileri sorgularken ve dosyaları incelerken çok dikkatli olmanız gerekecek. Unutmayın bu oyunda dikkat, araştırma ruhu, sabır ve zeka her şeyin ötesinde!

 

TAMAMEN ÜCRETSİZ FAKAT SADECE DİKKATLİ OYUNCULAR İÇİN

Eyes Of Sky tamamen ücretsiz indirilerek oynanan bir oyundur. Oyuncular soruşturmayı dikkatle yürüttüklerinde oyunun tamamını ücretsiz olarak tamamlayabilirler. Fakat bazen sabrınızın, dikkatinizin ve konsantrenizin düştüğü durumlarda daha yüksek sezgi seviye paketlerinden birini seçerek soruşturmayı daha hızlı ve kolay yönetebilirsiniz. Üstelik bir bölümde takılıp kalırsanız bundan böyle asistan yardımı da alabilirsiniz.

 

SIRADAN BİR CİNAYET, SIRLARLA DOLU BİR BEDEN

Ece (Gökçe Suyabatmaz) isimli bir kadının ölüm ihbarını güvenlik kamerası görüntüleriyle birlikte alan tecrübeli Başkomiser Ersin (Fikret Kuşkan), ekibiyle birlikte olay yerine vardıklarında ortada bir ceset yoktur. Kameraları incelediklerinde eski eşi Serkan Aksoy (Emre Mutlu) tarafından öldürüldüğü tespit edilen Ece’nin hala çözülmesi gereken bir gizemi vardır. O da henüz bulunamayan ve güvenlik kameralarına yansımayan cesedi. Cinayeti kesin bir biçimde reddeden Serkan’ın ifadeleri ve olayın sıradışı durumu Ersin’i soruşturmayı derinleştirmesi için daha da motive eder. Fakat bu şüpheli durum bir cinayetten çok daha fazlasıdır. Ersin soruşturmayı derinleştirdikçe ve elindeki bütün deşifre edilmiş görüntüleri inceledikçe kendini büyük bir çıkmazın ve sıradışı sırların içinde bulur.

Oyunu indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.recontactgame.eyesofsky

https://itunes.apple.com/tr/app/recontact-istanbul-eyes-of-sky/id1265871433?l=tr&mt=8