Ana sayfa Espor Red Bull ile LCS Sponsorluk Anlaşması İmzaladı!

Red Bull ile LCS Sponsorluk Anlaşması İmzaladı!

286
Red Bull ile LCS Sponsorluk Anlaşması
Red Bull ile LCS Sponsorluk Anlaşması - HUBOGİ

Red Bull ile LCS Sponsorluk Anlaşması İmzaladı! Riot Games son yıllarda e spor alanında yaptığı sponsorluk anlaşmaları ile gündem de sık sık yer alıyor. League of Legends’in dünya genelindeki profesyonel e spor ligleri ile dünya çapındaki markalar arasında büyük sponsorluklar gerçekleşmekte. Bu sponsorluklara bir yeni daha geçtiğimiz günlerde resmi olarak açıklandı. League of Legends’in Kuzey Amerika resmi ligi olan LCS, 2020 yılı için Red Bull ile resmi içecek sponsorluğu anlaşması imzalandı. Bu sponsorluk anlaşması açıklaması yayınlanan resmi makale haberiyle Red Bull LCS’e kanat vermeye devam ediyor şeklinde oldu.

Riot Games’in yaptığı açıklamada ise Red Bull ile Kuzey Amerika ligindeki ortaklığın bu yılda devam edeceğini ve ilişkilerin daha da güçlendirildiği belirtildi. LCS 2020 sezonunun startını bu hafta sonu vermeye hazırlanırken bu sponsorluk sonrası Riot Games ortaklıktan dolayı heyecanlı olduklarını da belirtti. 2019 yılında Yaz Sezonu Detroit mevsim finallerinde Red Bull ile sponsorluğu bulunan Red Bull bu sezonda Los Angeles’ta gerçekleşecek olan LCS stüdyosunda hayranlara ve takımlara benzersiz tat ve deneyimler yaşatacak.

Red Bull ve LCS arasında yapılan bu sponsorluk anlaşması Los Angeles’ta bulunan merkezde Espor gazetecileri ve takım iletişim sorumluları için ağırlama odası ve basın odası dizayn edecek. Ayrıca bir tanede VIP Suit odası bu merkezde Red Bull tarafından tasarlanarak inşa edilecek. Geçtiğimiz yıllarda Worlds 2019, 9. Sezon görselleri gibi pek çok League of Legends etkinliği ve organizasyonunun tasarım kolunda bulunan Riot Games Grafik Tasarımcı Melissa “Sade” Yabumoto yapılacak olan bu yerlerin tasarımlarını üstlendi.

Red Bull ile LCS Sponsorluk Anlaşması İmzaladı! Tasarımları yapılan ve tamamlanan Basın locası ve Suit’ler için geçtiğimiz yılın en çok oynanan League of Legends karakterleri buralarda kullanıldı. Gerek LCS sosyal medya hesaplarında gerekse maç sonrası röportajlarda bu görselleri sık sık göreceğiz. Red Bull ve LCS arasında yapılan sponsorluk anlaşması dahilinde maçlarda Red Bull ve LCS yayın görsellerinin de lig takipçilerinin sık sık karşısına çıkacağı belirtildi. Sponsorluk anlaşmasının rakam olarak detayları hakkında her iki cepheden de resmi bir açıklama yapılmadı.