Ana sayfa Global Haberler Riot Games Asya’daki Stüdyo Sayısını Arttırıyor!

Riot Games Asya’daki Stüdyo Sayısını Arttırıyor!

131
riot-games-asyada-yeni-bir-studyo-aciyor

Riot Games Asya’daki Stüdyo Sayısını Arttırıyor! Riot Games tarafından yapılan resmi açıklamaya göre şirket Singapur’da yeni bir stüdyo açacağını duyurdu. Bu Riot Games’in Asya’daki ikinci stüdyosu olacak. Şirket resmi sayfası üzerinden yapılan açıklamaya göre bu stüdyo yıl sonuna doğru aktif olarak çalışmaya başlayacağı da belirtildi.

Asya’daki ilk stüdyosunu 2016 yılında Hong Kong’da açan Riot Games, ikinci girişimini bundan 4 yıl sonra Singapur’da yapmaya hazırlanıyor. Yeni stüdyonun başında olacak isimde belli oldu.

Riot Games Asya’daki Stüdyo Sayısını Neden Arttırıyor?

Singapur’da çalışmalar yeni oyunların gelişimi üzerine olacak. Ayrıca ofis hali hazırdaki oyunların gelişiminde de katkıda bulunacak. Yeni stüdyo için şirket League of Legends, Legends of Runeterra, VALORANT ve adı henüz açıklanmamış olan Project L için geliştiriciler arıyor. Stüdyo yeni gizemli projesi Project L hakkında da yıl içinde girişimlerde bulunması bekleniyor. Şirket COO’su Scott Gelb yaptığı açıklamada Hong Kong’taki performanstan oldukça memnun olduklarını ve Asya’da büyüme kararının arkasında bu stüdyonun katkısının büyük olduğunu belirtti. Ayrıca Gelb yeni stüdyoda geliştirici ekibin büyümesinde de rol alacağını belirtti.

Singapur’da açılacak olan ofisin yıl sonunda aktif olarak çalışmaya başlayacağı ön görülse de henüz net bir tarih verilmedi. 2020 yılının son çeyreğinde çalışmaya başlayacak olan şirketin yeni Singapur stüdyosuna liderlik edecek kişi ise Nathan Beemer olacak. Ayrıca şirketin ilerleyen günlerde yeni stüdyo hakkında resmi yeni açıklamalarda yapması bekleniyor.