Ana sayfa Espor Riot Games Bud Light ile Partner Olduğunu Açıkladı

Riot Games Bud Light ile Partner Olduğunu Açıkladı

316
riot-games-bud-light-ile-partner-oldugunu-acikladi

Riot Games geçtiğimiz günlerde League of Legends oyununun Kuzey Amerika Ligi (LCS) için Bud Light ile partner olduğunu açıkladı.

Riot Games popüler oyunu League of Legends birçok ligi kapsıyor. Şirket Kuzey Amerika Ligi olan LCS için Bud Light ile partner oldu. Şirket, Kuzey Amerika Ligi’nin bira dağıtımcısı olacak. Anlaşmanın bir parçası olarak Bud Light, 2020 yılı boyunca Kuzey Amerika Ligi’nin hem ilkbahar hem de yaz sezonunun finallerinde satışa sunulacak.

Riot Games’in Kuzey Amerika Partnerlik ve İş Geliştirme Uzmanı Matt Archambault partnerlik ile ilgili açıklama yaptı: “Bud ışığını yudumlamak ve takımınızı desteklemek bir spor geleneğidir. Bu geleneği Kuzey Amerika Ligi’ne taşımaktan gurur duyuyoruz. Oyunseverlerin seçtikleri espor maçı ile birlikte Bud Light’ın keyfini çıkarması için yepyeni yollar çiziyoruz. Bud Light, tüm profesyonel sporlara tutkuyla bağlı taraftar kitlesine destek sağlamaları için eğlenceli bir enerji veriyor. Bu yıl takipçilerimiz için gizlediğimiz her şeyi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Buz gibi soğuk bir Bud ışığıyla yükselerek LCS’deki her heyecanlı anı kutlamayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Bud Light partnerliği birçok konuda devreye girecek

Bud Light LCS’in birçok kısmında destek verecek. “How I LCS” kutlama incelemesine ev sahipliği yaparken “Ace Moment” yayın segmentinde bulunacak. Pazartesi gecesi yayını takiben yayınlanacak gönderiler ile tanıtım sponsoru olarak da partnerliğini sürdürecek. Aynı zamanda yalnızca Twitch kanalında yayınlanmaya hazırlanan “After Hours” şovunda da yer alacak.

Bu aktif partnerliğin ardından markanın Spor Pazarlama Direktörü Joe Barnes da açıklama da bulundu. “League of Legends ile partner olmaktan ve LCS’in resmi bira sponsoru olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Bud Light, spor ve eğlencelin geleneksel ortamlarında her zaman lider olmuştur. Espor, özellikle League of Legends ligleri bize yeni tüketiciler edinmek ve onlarla iletişime geçmek için mükemmel bir ortam sunuyor. Ürettiğimiz tüm League of Legends içerikleri ile birlikte yeni hayranlara ulaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Şirket 2019 yılında Overwacth Ligi , NBA 2K Ligi ve Magic Gaming ile kurduğu partnerliklerle kendisini “resmi espor birası” olarak duyurmaya çalışmaya başlamıştı. 2020 yılında espor dalında ilk kez Riot Games ile anlaşan şirketin bu konuda başka partnerliklere imza atacağı düşünülüyor.