Ana sayfa Global Haberler Riot Games, COVID-19 Bağış Kampanyasını Duyurdu!

Riot Games, COVID-19 Bağış Kampanyasını Duyurdu!

30
Riot Games, COVID-19 Bağış Kampanyasını Duyurdu!
Riot Games, COVID-19 Bağış Kampanyasını Duyurdu!

Riot Games, küresel anlamda etki oluşturmak amacıyla, kâr amacı gütmeyen kuruluşu Riot Games Toplumsal Etki Fonu’nu hayata geçirdiğini duyurmuştu. Geçtiğimiz yıl Karma şampiyonu için çıkartılan Şafakgetiren Karma kostüm gelirlerinin tamamı Riot Games Toplumsal Etki Fonu’na bağışlanmıştı. Tüm bağışlar toplandıktan sonra oyuncular bağış yapılacak olan kurumu seçmişlerdi. Aynı kampanyayı bu yıl içerisinde tekrar gerçekleştirmişlerdi ve bunun Riot Games tarafından yapılan bağışlardan bağımsız bir COVID-19 yardım kampanyası olduğunu duyurmuşlardı. Bu konuyla ilgili de önemli bilgiler verildi:

“Geçen ay düzenlediğimiz 48 saatlik Sezon Ortası Yayın Maratonu‘nda dünyanın dört bir yanındaki oyuncular birleşerek COVID-19 yardım çalışmaları için 630.000 doların üstünde bağış topladı. Ayrıca Riot Games bugüne kadar küresel salgın çalışmalarına 4,5 milyon dolar bağışta bulundu.”

COVID-19 Bağış Kampanyası

Riot Games tarafından gerçekleştirilecek olan yeni bağış kampanyasında da elde edilen tüm gelir hayır kuruluşlarına bağışlanacak. Bağışlar virüsten olumsuz etkilenen ailelere ve bireylere destek olacak. Ayrıca hastane çalışanları için gerekli kaynakları sağlamak amacıyla da kullanılacak. Oyuncuların özel kostümler, renkler, paketler ve daha fazlasıyla tüm dünyadaki COVID-19 çalışmalarını destekleyebileceği bağış kampanyasının detayları ise şu şekilde:

riot-games-covid-19-bagis-kampanyasini-duyurdu“LoL’de önümüzdeki dört hafta boyunca bir bağış kampanyası düzenliyoruz. Bu süre boyunca Hemşire Akali, Doktor Kennen, Cerrah Shen ve diğer bağlantılı içeriklerden elde edilen gelirlerin %100’ünü, hayırsever finansal ortağımız ImpactAssets bünyesinde kurulan Riot Games Toplumsal Etki Fonu‘na bağışlıyoruz.

Gelirlerinin tamamını bağışlayacağımız içeriklerse şöyle:

 • Cerrah Shen Kostümü
 • Cerrah Shen Renkleri
 • Cerrah Shen Çerçeve ve Simge Seti
 • Hemşire Akali Kostümü
 • Hemşire Akali Renkleri
 • Hemşire Akali Çerçeve ve Simge Seti
 • Doktor Kennen Kostümü
 • Doktor Kennen Renkleri
 • Doktor Kennen Çerçeve ve Simge Seti
 • Akali’den Sevgilerle! İfadesi
 • Mega Bağışçı Paketi (yukarıdakilerin hepsini ve özel Mega Bağışçı Simgesi’ni içerir)

Bağış kampanyası 25 Haziran 2020 saat 23.00’da başlayacak ve 23 Temmuz 2020 saat 23.00’da sona erecek. Bu sürenin ardından renkler, ifadeler ve paketler Mağaza’dan kaldırılacak. Renkler gelecekte Cevher Mağazası’na gelebilir; ancak bağış kampanyası sonlandıktan sonra doğrudan alınamayacaklar. Kostümler daha sonra da alınabilecek.

Bağış kampanyasına dahil tüm içerikler Mağaza’da Toplumsal Etki Rozeti’yle işaretlenecek.

riot-games-covid-19-bagis-kampanyasini-duyurduToplumsal Etki Fonu, oyun geliştiricisi ve yayınlayıcısı Riot Games’den tamamen ayrı bir kuruluş olan ve kâr amacı gütmeyen bir hayırseverlik fonu. Bu fon, dünyanın dört bir yanında bulunan topluluklardaki yerel kâr amacı gütmeyen kuruluşlara maddi yardım yapmamızı sağlıyor.

Bağışlarınız doktorlar, hemşireler ve diğer çalışanlara hızlı davranmak ve en savunmasız olanları korumak için gerekli kaynakları sunarak salgın çalışmalarını doğrudan destekleyecek. Ayrıca elde edilen gelirler, virüsten olumsuz etkilenen aileler ve kişilere maddi destek de olacak.

Bu, birlikte fark yaratmak için atabileceğimiz küçük bir adım. Umarız dünyanın dört bir yanındaki topluluklarımız için olumlu bir değişiklik yaparken bize katılabilirsiniz.”