Ana sayfa Espor Riot Games, Üçüncü Parti Geliştiricileri ile Ortak Proje Yapacak!

Riot Games, Üçüncü Parti Geliştiricileri ile Ortak Proje Yapacak!

316
Riot Games, Üçüncü Parti Geliştiricileri ile Ortak Proje Yapacak!
Riot Games, Üçüncü Parti Geliştiricileri ile Ortak Proje Yapacak!

Alışılmışın dışında oyunlar çıkarmayı planlayan Riot Games, League of Legends evrenini daha da genişletmeyi planlıyor. Üçüncü parti geliştiricilerle işbirliği yapmaya hazırlanan ofis yeni yayın grubunu duyurdu.

Riot Games’in yeni girişimi Riot Forge, stüdyonun araştırma ve geliştirme çalışmalarını bir üst seviyeye taşımayı planlıyor. Riot Forge ile birlikte tamamlanabilir oyun deneyimlerini geliştirmeyi planları stüdyonun hedefleri arasında yer alıyor. League of Legends evrenini farklı türler ile etkileşime geçirmek isteyen Riot Games kesintisiz hizmet sunan oyunlara da katkıda bulunacak.

Riot Forge yöneticisi Leanne Loombe konu ile ilgili yaptığı açıklamasında “Kapsamlı dünyası ve birçok şampiyonuyla oldukça büyük bir potansiyel sunan League of Legends evreninde geçecek oyunlar için tutkulu geliştirici partnerlerimiz ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Uzun vadede başarıları için geliştiricilerimize elimizden geleni yapmaya hazırız ve her türden oyuncuya muhteşem deneyimler sunmayı hedefliyoruz.” Şeklinde sözlere yer verdi.

Riot Games Fikri Eserler ve Eğlence Bölümü Başkan Yardımcısı Greg Street ise yaptığı konuşmasında “Biz her zaman Runeterra evrenini ve şampiyonlarımızı dünya genelinde kitlelere ulaştırmanın yollarını arıyoruz. Dünya genelinde sıra dışı deneyimlere sahip ve uzmanlaşmış birçok yetenekli stüdyo var. League of Legends evrenini yeni oyun deneyimlerine bu stüdyolar ile taşımak için sabırsızlanıyoruz.” Sözlerine yer verdi.

Riot Forge ile ilgili detaylara ve başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.